Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Chyba ve volebním Matrixu? Ázerbájdžán zveřejnil výsledky prezidentských voleb ještě před tím, než vůbec začaly!

Chyba ve volebním Matrixu? Ázerbájdžán zveřejnil výsledky prezidentských voleb ještě před tím, než vůbec začaly!
Zdroj: Profimedia.cz

Když už mezinárodní trapas, tak pořádný. V Ázerbájdžánu se minulý týden konaly prezidentské volby, které měly být demokratické, svobodné a hlavně - neprůstřelné. Mezinárodní pozorovatelé voleb však mají k celému aktu hodně velké výtky a tou největší je asi ta, že na veřejnost unikly výsledky voleb ještě před tím, než vůbec začaly!

Ups.

Volební komise se k tomu vyjádřila v tom smyslu, že se jedná o politováníhodné zveřejnění pouze testovacích výsledků, problém ale je, že v tomto "testu" se objevila jména všech letošních kandidátů. Navíc Ilham Aliyev, současný, minulý a předminulý prezident, pochází z rodinného klanu, který zemi ovládá od 60. let minulého století a jehož členové byli agenti KGB. Rodina Aliyevova navíc ovládá nejen všechna média v zemi, ale i soudní aparát a parlament

Že opět vyhrál Ilham Aliyev není pro nikoho žádným překvapením, ale vládní opozice chce jít s výsledky voleb k soudu, zejména proto, že byly zfalšovány, a výsledky proto neplatí. Zatímco čeští pozorovatelé voleb tvrdí, že vše proběhlo v pořádku a v demokratickém duchu, jak dnes přinesl server iHned.cz. Nezarazilo je ani to, že výsledky předčasně zveřejněného "testu" se téměř shodovaly s konečným počtem hlasů, ostatní pozorovatelé významně zvedají obočí.

Testovací "výsledky" totiž ukazovaly 73 procent hlasů pro stávajícího mocenského prezidenta a ty skutečné, které byly zveřejněny po volbách, daly v součtu 85.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy