Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Chudáci ptáci: Šílený cestovatel pašoval vzácné kolibříky ve svých trenkách. Jak si je tam dostal?

Holandský cestovatel a jeho trenýrková nálož. Upřímně ty ptáky
litujeme.
Zdroj: koláž archiv
+ Další fotografie

Vsadíme se, že tohle musel být pro celníky řádný šok. Na letišti v Kubě chytli podezřele se chovajícího holandského cestovatele, kterého nakonec donutili ukázat jim jeho poklad v kalhotách.

Ale teď nemluvím o mužské chloubě.

Pán s celkem viditelnou boulí cestoval z Francouzské Guyany a už v letadle se choval dost divně, podle cestujících byl dost nervózní a hodně se potil. Na Kubě během přestupu si ho všimla ostraha a hlavně je zaujalo to, že si nese výbavičku větší, než by měla být.

Cestovatel se sice pokoušel chvíli tvrdit, že v rozkroku ukrývá holuba pro svého vnuka, ale poté, co jej donutili sundat kalhoty a ukázat spodní prádlo, musela jim spadnout čelist. Muž měl totiž v trenkách ve speciálních kapslích zašitých 66 ptáků, většinou vzácné kolibříky a nějaké pěnkavy. Ptáci měli pevně slepené zobáky, aby je neprozradil zpěv, a asi dva z nich tuhle torturu nepřežili.

Když se podíváme do těch trenek, ani se nedivíme. Ptáci byli podle celníků zcela jistě pašováni na zakázku, odměna by pro holandského dobrodruha šplhala do tisíců liber, teď mu ale hrozí celkem reálně basa, a to zhruba na dva roky.

Související články

Další články