Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Chlapec má jazyk velký jako tenisový míček. Nevejde se mu ani do pusy!

Chlapec má v puse nezhoubný nádor!
+ Další fotografie
Krzysztof Wegrzyn (18) z Polska prožívá každý den i noc pořádné utrpení. Trpí nezhoubným nádorem krevních cév přímo v jazyku. Má ho tak obří, že se mu nevejde do pusy a nemůže snad ani dýchat!

Krzysztof Wegrzyn z Polska by měl ve svém věku spíše balit holky, místo toho každý den bojuje o život. Závažným onemocněním trpí od narození a má tak obří jazyk, že nemůže v klidu jíst, pít ani dýchat. Během jeho života mu narostl do obřích rozměrů a je už velký jako tenisový míček. Chlapec je zoufalý.

Nezhoubný nádor krevních cév v jazyku je pro chlapce životu nebezpečný. Nemůže mluvit a hrozí, že se každou chvíli udusí. Chlapec doufá, že tým lékařů z Německa mu konečně pomůže se jeho hendikepu zbavit a bude mít jazyk stejný jako jeho vrstevníci. O speciální zákrok se doktoři pokoušeli už v jeho dětství, ale hrozilo, že vykrvácí.

Operace je navíc pořádně drahá. Vyjde na jeden a půl milionu korun. Rodiče na ni ale nemají peníze, a tak se je snaží získat pomocí charity. Zatím vybrali zhruba polovinu částky. Chlapec se ale nevzdává a bojuje ze všech sil. Věří, že se peníze na operaci vyberou a lékařům se podaří mu nádor z jazyka odoperovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články