Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Chcete vědět, proč nebyl dlouho skok na lyžích pro ženy na olympiádě? Tomu neuvěříte: Prý aby si nepoškodily vaginy!

Ženy patří do kuchyně, ne na lyže. To je jasné!
Zdroj: SI.com

V dubnu roku 2011 olympijský výbor konečně rozhodl, že na zimní olympiáděSoči se mohou ženy poprvé účastnit disciplíny skoku na lyžích. Proč už nemohly skákat dříve, když jsou sportovkyně v této disciplíně stejně schopné jako muži? Důvod je naprosto neuvěřitelný!

Olympijský výbor oficiálně tvrdil, že je to proto, že ženská disciplína skoku na lyžích je příliš celosvětově malá, aby mohla na olympiádě být. Jak ale zjistil vážený časopis Business Insider, důvod byl úplně jiný. Výbor se bál, aby si ženy nepoškodily vaginy. Vážně!

„Nezapomeňte, je to jako skákat řekněme z dvoumetrové výšky na zem zhruba tisíckrát ročně, což se nezdá úplně vhodné pro ženy z lékařského hlediska,“ řekl již dříve Gian Franco Kasper, prezident mezinárodní skokanské federace.

Už od viktoriánského období byli muži ve vedení sportovních federací přesvědčeni, že skoky na lyžích by mohly u žen způsobit neplodnost, a je neskutečné, že toto přesvědčení vydrželo taková léta. Ostatně, ze stejného důvodu byla spoustu let ženám zakazována i účast na maratonech.

Lindsey Van, americká skokanka, která se dlouhá léta snažila prosadit ženský skok na lyžích na olympiádu, byla v šoku z toho, co řekl Kasper, vysoce postavený člověk ve sportovní federaci.

„Z takových vyjádření se mi chce zvracet. Pan Kasper asi neví, že orgány, které vytvářejí děti, jsou uvnitř. Muži mají ty orgány venku. Takže pro mě není bezpečné skákat, moje vagina asi vypadne ven, zatímco muži, co mají ty orgány samy venku, jsou v pohodě?“

Naštěstí po mnoha a mnoha letech dospěl olympijský výbor k rozumu.

Související články

Další články