Máte pocit, že váš porod byl něčím výjimečný a mohla byste usilovat o nějaký ten rekord? Pak si myslíme, že vás poměrně dost rychle vyvedeme z omylu. Tohle je 5 nejbizarnějších porodních rekordů všech dob, které vám zcela určitě přivodí velký údiv.

1. Nejstarší maminka

Toto krásné první místo má Carmen Bousada, která je rodilou Španělkou. Carmen není žádná troškařka, v 67 letech porodila rovnou dvojčata. To jsou věci, co? Holt to je dnešní doba umělého oplodnění. Zda je věk Carmen ještě v pořádku, nebo jde o hazard, necháme na vašem posouzení.

2. Nejmladší maminka

Tak tahle holčička asi neudělala svým rodičům velkou radost. Pětiletá dívka z Peru totiž přivedla na svět skutečně zdravé dítě, které sama odnosila. Kdo je otcem, se nepodařilo nikdy zjistit, a tak matka s dítětem žily jako sourozenci.

3. Nejdelší porod

Víte, jak vypadá peklo? Nejdelší porod trval neuvěřitelných 75 dní a prožívala ho Polka Joanna Krzysztonek. Chudák na porod asi jen tak nezapomene, co je proti tomu nějakých 30 hodin?

4. Nejkratší porod

Takový porod by si jistě přála každá žena. Co byste říkala na průběh porodu pouhé 4 minuty? To musel být opravdový fofr! Takovýhle fofr zažila rodička v Texasu a při její show jí asistovalo 35 lidí.

5. Nejvtipnější narozeniny

To opravdu nevymyslíš. Jealyn Valencia ze San Diega přivedla na svět dvojčata. Jedno se narodilo před půlnocí roku 2015 a druhé minutu v novém roce 2016. Přesto, že je od sebe dělí 2 minuty, narodilo se každé v jiný den a jiný rok.