Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Chcete být fit? Tady je 5 mýtů o jídle, kterým všichni věříme!

+ Další 2 fotografie
Většina lidí se snaží jíst co nejzdravěji, aby byla fit a v plné kondici. Jenže co si myslíme, že je zdravé, nám může pořádně škodit. Podívejte se na 5 mýtů, které každý děláme, ale jsou nám k ničemu.

Mýtus č. 1 – Ovoce a zelenina každý den

Většina z nás se snaží jíst každý den ovoce a zeleninu, abychom byli zdraví. Ale prospívá vůbec našemu tělu? Samozřejmě, že prospívá. Zelenina sice více než ovoce, ale když je budete jíst každý den, tak tím rozhodně nic nezkazíte. Jenže vás nezachrání. Pokud nesportujete, kouříte a jen se válíte u televize, je na vás i rajče krátké!

Mýtus č. 2 – Vypít denně tři litry tekutin

Člověk by měl samozřejmě vypít každý den hodně tekutin, aby se cítil dobře. Pitný režim se prostě musí dodržovat a v létě jakbysmet. Ale nikde není psáno, že musíte vypít opravdu tři litry. Pijte tak, abyste se cítili dobře a nemotala se vám hlava. Někomu stačí jen dva a půl litru tekutin a jiný potřebuje vypít více než tři litry. Je to hodně individuální.

Mýtus č. 3 – Jíst rybu každý týden

Ryby obsahují vitamín D a hlavně omega 3 mastné kyseliny, které mají příznivý vliv na naše zdraví a zabraňují například kardiovaskulárním chorobám a snižují riziko infarktu. Podle výzkumu z 80. let prý lidé, kteří jedli ryby, byli obecně zdravější. Jenže to není dokázané. Jižanské typy, které jedí pravidelně ryby, jsou prostě zdravější, ale nikdo netuší, jestli za to může ryba, nebo moře a sluníčko.

O dalších mýtech o jídle si přečtěte na portálu G.cz nebo ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články