Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Charlie Sheen v tom není sám: 10 osobností, které se nakazily virem HIV

Mnoho známých celebrit, je nakaženo virem HIV.
+ Dalších 7 fotografií
Jsou to legendy, které jsme tolik milovali. Sportovci, herci, zpěváci... Všichni se nakazili virem HIV, který způsobuje nemoc AIDS. Zajímá vás, které další hvězdy trpěly tímto onemocněním? Pojďte se podívat.

Když se herec a rebel Charlie Sheen veřejně přiznal k tomu, o čem se v Hollywoodu dlouhodobě spekulovalo, začalo se opět výrazně mluvit o viru HIV.

Připravili jsme pro vás seznam známých osobností, které trpěly onemocněním AIDS, nebo v sobě mají virus HIV.

Charlie nebyl nikdy žádný světec a rozhodně nežil počestným a klidným životem. Říká se, že mu postelí prošlo až 5 tisíc sexuálních partnerek, což je slušný výkon, nemyslíte? Že ale má miláček Charlie HIV? To stejně všechny šokovalo.

  1. Charlie Sheen legenda seriálu Dva a půl chlapa. V posledních letech bylo opravdu na herci poznat, že svůj život už nebere vážně a užívá si každý den, jako by to měl být jeho poslední. A teď je jasné proč. Sheenovi tikají hodinky, je smrtelně nemocný…
  2. Frontman rockové kapely Queen Freddie Mercury své nemoci podlehl, když mu bylo pouhých 45 let. AIDS ho zabila jen 25 hodin poté, co Mercury veřejně svým fanouškům oznámil, že je tolik nemocný. Syndrom AIDS mu však byl diagnostikován už v roce 1987. Mercury ale svou nemoc dlouhou dobu tajil, nebyl upřímný ani ohledně své sexuální orientace. I když žil jako gay, odmítal o tom veřejně mluvit. Jeho posledním přáním před smrtí bylo, aby nikdo nevěděl, kde má hrob.
  3. Trojnásobný vítěz Grand Slamu tenista Arthur Ashe se virem HIV nakazil krevní transfuzí. Byl prvním tenistou tmavé pleti a bořil hranice. Jako první Afroameričan reprezentoval v roce 1963 daviscupový tým USA. Veřejně se přiznal v roce 1992, nemoc mu však byla diagnostikována o pár let dříve. O rok později podlehl zápalu plic.
  4. Earvin Magic Johnson je považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob. Byl třikrát zvolen nejužitečnějším hráčem NBA, pětkrát dokázal vyhrát s týmem Los Angeles Lakers titul v NBA. Byl ovšem taky prvním sportovcem, který veřejně přiznal, že je HIV pozitivní. Navzdory hrůzné diagnóze však neztratil svůj optimismus a prohlásil, že život jde dál. A měl pravdu. Už 24 let přežívá s HIV, lékařům se smrtelnou chorobu daří držet na uzdě. Ervin Magic Johnson o své nemoci napsal knihu, dělá přednášky a snaží se lidem sdělovat, že při sexu jde opravdu o život.
  5. Znáte americkou herečku Amandu Blake, kterou nejvíce proslavila role zrzavé majitelky salonu Miss Kitty Russell v televizní westernové sérii Gunsmoke? Ano, i ona dostala AIDS. Amanda byla silnou kuřačkou. Když v roce 1977 onemocněla rakovinou ústní dutiny, zdálo se, že ji zabije kouření. Nakonec ovšem zemřela v roce 1989 na následky onemocnění AIDS. Není bohužel jisté, jak k této nemoci přišla. Předpokládá se, že ji nakazil její v pořadí čtvrtý manžel, který zemřel čtyři roky před ní.
  6. Herec Rock Hudson veřejně promluvil o své nemoci v roce 1985. Ženy ho považovaly za svůdníka a snily o něm. On to ale měl jinak. Doma si užíval orgie s muži, na veřejnosti si pak hrál na zarytého heteráka. Bál se o kšefty a také o to, že by ztratil přízeň fanoušků. Až těsně před svou smrtí šel s pravdou ven a za životní lásku označil Leeho Garlingtona, s nímž žil v letech 1962 až 1965. To už si pro něj ale šla smrtelná nemoc.
  7. Americký biochemik a spisovatel Isaac Asimov se proslavil svými sci-fi povídkami a populárně naučnými knihami. Je tvůrcem zákonů robotiky, které popisují, jakými pravidly se mají roboti řídit. Až 10 let po jeho smrti jeho druhá žena odhalila, že zemřel v důsledku nemoci AIDS. K nákaze pravděpodobně došlo v roce 1983 při krevní transfuzi.
  8. Herec Michael Jeter, který se do paměti svých fanoušků zapsal díky své působivé roli ve filmu Zelená míle, nikdy nezakrýval svou náklonnost k mužům. V roce 1995 otevřeně přiznal svůj vztah se Seanem Bluem. Zemřel v 50 letech. Paradoxní je, že ho nakonec nezabil AIDS, ale Jeter umřel na následky epileptického záchvatu.
  9. Rapper Eazy-E (ze známé partičky NWA) je dalším umělcem, kterému byla diagnostikována nemoc AIDS. AIDS mu našli, když šel do nemocnice na běžné vyšetření. Domníval se, že má asi astma. Údajně se virem nakazil při pohlavním styku s prostitutkou. O měsíc později byl po smrti. Smrtelná nemoc si pro něj přišla v pouhých 32 letech.
  10. Znáte herce jménem Kevin Peter Hall? Určitě ano, ale možná o tom ani nevíte! Tento 220 cm vysoký obr totiž ztvárnil legendárního Predátora, který pronásleduje Arnolda Schwarzeneggera. Zářil ve filmech Predátor (1987) a Predátor 2 (1990). V roce 1991 ale fanouškům oznámil, že byl nakažen zákeřným virem při krevní transfuzí. Nakonec ho zabil obyčejný zápal plic, bylo mu jen 35 let.

Syndrom získaného selhání imunity známý pod slůvkem AIDS je onemocnění, které je následkem poškození imunitního systému člověka. O viru HIV se začalo mluvit na počátku roku 1981, kdy si američtí lékaři povšimli nezvyklé série úmrtí mezi homosexuály v Kalifornii a New Yorku. Nemoc představuje jisté stigma, což brání mnohým o své nemoci otevřeně promluvit. Vyvolává totiž otázky, jak se vlastně dotyční nakazili, zda nechráněným sexem nebo nitrožilním užíváním drogy.

Mohlo by vás zajímat

Další články