Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Český lev postavil proti sobě dvě rajcovní zrzky: Kdo tasil své sladké bradavky a vyrazil do ostrého boje?

Táňa Pauhofová za Hořící keř a Aňa Geislerová za drama Líbánky mají
mnoho zbraní, které dokáží dovedně uplatnit na stříbrném plátně.
Zdroj: jirkazz.gzk.cz

Dvě nestydaté zrzky proti sobě v boji o sošku Českého lva? Tak přesně tohle se letos stane u příležitosti předávání cen České filmové akademie. Páni filmaři dnes totiž vyhlásili nominace na 21. ročník proslulých výročních cen.

A právě adeptky na cenu za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli připadla těmto oslnivým rusovláskám – Slovence Tatianě Pauhofové (30) za drama Hořící keř a Pražačce Aně Geislerové (37) za part v Hřebejkově filmu Líbánky.

Pětici snímků, které mohou získat ocenění nejlepší film, tvoří Hořící keř, Jako nikdy, Klauni, Revival a Rozkoš. Suverénně největším favoritem je televizní seriál Hořící keř, který ovšem nebyl kvůli svému původnímu seriálovému zpracování propuštěn k oscarovým nominacím. Je tedy vysoce pravděpodobné, že posbírá veškeré myslitelné vavříny alespoň u nás.

Vítězové Českého lva budou vyhlášeni v sobotu 22. února v Dvořákově síni pražského Rudolfina, diváci se tedy už za měsíc v přímém přenosu dozví, která ze dvou rajcovních zrzek se stane pomyslnou, a to nejen prsní, královnou letošního ceremoniálu.

Související články

Další články