Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Český kuchař doporučil důchodcům, ať jedí hmyz. Je to dobré a máte na to peníze, vzkazuje

Tak dobrou chuť!
Zdroj: facebook.com
+ Další 2 fotografie
Šéfkuchař Petr Ocknecht se už nějakou dobu zabývá vařením hmyzu a rád ukazuje lidem, že i v Evropě bychom měli jíst hmyz. Podle něj se vařený hmyz bude od roku 2018 čím dál více rozšiřovat po Evropě. Z ekonomického hlediska je hmyz levnou záležitostí. Ocknecht doporučil hmyz třeba seniorům.

Kuchař Petr Ocknecht se už více než deset let zabývá přípravou hmyzu jako pokrmu. Ve svém životě nasbíral spoustu zkušeností jako kuchař v Německu, Rakousku, ale i u nás, v Čechách. Působil jako šéfkuchař v brněnských hotelech. Nyní pracuje na pozici demi-chef de partie v rakouském hotelu Laa an der Thaya.

Petr Ocknecht je vášnivým entomofágem, tedy propagátorem pojídání hmyzu. K těmto pokrmům se dostal při práci na zaoceánském parníku a velice ho zaujaly. Na základě této zkušenosti rozvádí téma chování a pojídání cvrčků, sarančat, švábů nebo moučných červů.

Podle Petra Ocknechta jedna miska cvrčků, zarovnaná až po okraj, obsahuje všechny živiny, které by do sebe člověk během jednoho dne měl dostat. Uvedl to v rozhovoru pro Seznam.cz. Chování a příprava cvrčků jsou finančně nenáročné. Proto je kuchař doporučuje například pro důchodce – potřebují živiny, ale nemají dost peněz. Hmyz je pro ně tak ideální volbou.

Budete si doma vařit a smažit hmyz? Máte oblíbené recepty? Napište nám na redakce@extra.cz.

Související články

Další články