Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Český kněz chtěl sex s nezletilým vozíčkářem: Vše zachytila skrytá kamera

Český kněz chtěl sex s nezletilým vozíčkářem: Vše zachytila skrytá kamera
Zdroj: youtube
+ Další 4 fotografie
Skandál
Českou katolickou církví otřásá sexuální skandál kněze Marcela Puváka, na kterého si došlápla polská policie. Plánoval sex s hendikepovaným mladíkem, jemuž podle portálu cieszy.pl ještě nebylo 15 let. Puvák se s ním domlouval přes aplikaci Messenger, přiznal se k fetišistické sexuální zálibě v tělesně postižených lidech. Strážci zákona si pro kněze přišli přímo na hotel.

Všechno začalo v diskusní skupině pro tělesně postižené, kam Marcel Puvák přispíval. Jeho slova o sexuální zálibě v tělesně postižených lidech neunikla polskému aktivistovi Zbigniewu Stonogovi, který s volavkou Mateuszem Tratwinskim připravil na římskokatolického kněze z Dětmarovic léčku.

Setkání proběhlo v katovickém hotelu na ulici Wojewódzka, o Puvákově úmyslu už však věděli policisté a jeden z nich zanedlouho do pokoje vtrhl. "Vy budete ten kněz, že? Půjdete s námi, jste zadržen a budete suspendován," vyslechl si viditelně překvapený Puvák, jenž seděl na posteli jen ve spodním prádle.

Skandální video vidělo přes 50 tisíc lidí, záběry ze skryté kamery střídá konverzace kněze s mladíkem, o němž si myslel, že je invalida. Probírali mimo jiné masturbaci nebo výrony semene.

Podle polského portálu cieszy.pl Marcel Puvák věděl, že plánuje mít sex s mladíkem, jenž ještě nedovršil věku 15 let.

Pedofilii odmítá

Český kněz se na videu ke svým úmyslům přiznal. "Jmenuji se Marcel Puvák, jsem knězem ostravské diecéze a dnes jsem zhřešil, nebo jsem chtěl zhřešit, ale měl jsem v úmyslu sex s mužem. Velmi toho lituji a na svou kněžskou čest slibuji, že už to nikdy neudělám. A prosím a budu prosit pána Boha za odpuštění a prosím také zpovědníka, aby mi dal přiměřené pokání," řekl na kameru.

Pedofili ale Puvák popírá, všechna tvrzení kromě svých vlastních slov označil za lži bez důkazů. "Byl jsem chycen do pasti. Celý způsob jejich jednání byl pod hrubým nátlakem a zastrašováním," napsal televizi Polar v textové zprávě.

Kromě polské policie se případem zabývá rovněž ostravsko-opavská diecéze. Puvák na všechny své funkce rezignoval a diecéze ho postavila mimo službu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy