Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Česko zažívá své vzácné poprvé: Tahle matka brzy porodí paterčata, nemocnice má pohotovost

Zdroj: reprofoto ČT24

Pražská podolská nemocnice už má v těchto dnech pohotovost, i když termín nastávající maminky Alexandry Kiňové (23) je až v srpnu. Jenže mladá matka, která už má doma pětiletého syna, čeká rovnou paterčata a porod tak nejspíš přijde o dost dřív a bude císařským řezem.

Mladá matka přišla k paterčatům přirozenou cestou bez umělého oplodnění a doktoři zprvu ani nepoznali, kolik plodů v sobě vlastně nosí. Nejprve měli za to, že se jedná o dvojčata, pak o čtyřčata.

Zatím je jisté, že čeká dva jednovaječné kluky a jedno děvče, u dalších dvou dětí se ještě neví pohlaví. Všechny plody jsou v pořádku a nevykazují žádné genetické vady, čili pokud porod proběhne v pořádku, bude mít matka doma dalších pět zdravých dětí.

A aby vše v pořádku proběhlo, na tom si nemocnice dává záležet a už teď posiluje služby a svolává pohotovost. Paterčata se totiž v Česku narodí poprvé a není to výjimečný stav nejen pro české porodnictví, ale i pro české úřady. Alexandra totiž dostane ze zákona státem placenou chůvu, a protože porodí rovnou pět dětí, mohla by mít nárok i na dvě.

Související články

Další články