Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Česko pustoší silné bouřky: Vytopené sklepy, poničené ulice a všude bahno!

Zdroj: HZS Olomouckého kraje
+ Dalších 5 fotografií
Počasí
Po několika tropických dnech se do Česka vrátily silné bouřky. A udeřily s takovou intenzitou, že v některých částech republiky poničily lidem pozemky i domy. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal další výstrahu, která platí až do čtvrtka.

Ve středu udeřily v Česku silné bouřky a očekává se, že se vyskytnou i během noci. Výstraha proto platí až do čtvrteční půlnoci. "Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, doprovázených kroupami, nárazy větru kolem 20 m/s (kolem 75 km/h) a přívalovými srážkami kolem 30 mm," varují meteorologové.

ČHMÚ vydal výstrahu pro kraj Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský kraj. Dále platí v částech Jihočeského (České Budějovice, Český Krumlov, Dačice, Jindřichův Hradec, Kaplice, Soběslav, Trhové Sviny, Třeboň) a Pardubického kraje (Česká Třebová, Hlinsko, Chrudim, Králíky, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Žamberk).

Očekává se přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů nebo sklepů. Vítr může lámat větve stromů, nebezpečné budou rovněž blesky a kroupy.

"Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," radí meteorologové.

Související články

Další články