Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Češka na Novém Zélandu celý měsíc čekala na záchranu v opuštěné horské chatě. Její partner prý spadl a umřel. Místní její legendě o náhodném úmrtí věřit moc nechtějí

Co se skutečně stalo? Opravdu její partner spadl a umřel? Nebo to bylo trochu jinak? Novozélandská policie upozornila na neuvěřitelný příběh české turistky a jejího partnera, který je po smrti.

Její příběh má mnoho neuvěřitelných aspektů, ale přiblížíme vám ho tak, jak ho česká turistka podala novozélandským policistům.

Muži zákona ji našli v horské chatě. Prý tam na záchranu čekala celý měsíc. Její partner prý spadl a umřel. A ona se uchýlila do horské chatičky, kde čekala na záchranu.

Pátrací akce byla spuštěna poté, co se žena a její partner neobjevili od okamžiku, kdy vyrazili zdolat cestu po dvaatřicetiki­lometrové trase známé jako Routeburn Track, píše agentura AFP.

Češka tvrdí, že na track se vydali dne 24. července. O 4 dny později prý partner upadl a umřel. Ona se prý snažila dostat k jeho tělu, ale muž byl po smrti. Žena se schovala do horské chaty a tam čekala na záchranu. Taková je její verze, kterou sdělila tamějším mužům zákona.

„Jde o velmi neobvyklý případ. Je velmi nezvyklé, že by někdo zmizel v novozélandské buši na tak dlouhou dobu bez toho, že by to bylo nahlášeno, je zde řada nezodpovězených otázek, dokud ale nedáme dohromady, co se stalo, nic dalšího říct nemůžeme,“ cituje web novinky.cz slova policejního inspektora Olafa Jensena.

Také tamější horský průvodce Noel Saxon nevěří, že by do chatky celý měsíc nikdo nepřišel…

Kriminalisté nyní zkusí najít mužovo tělo. Pitva by do příběhu mohla vnést další podrobnosti.

Pokud o případu něco víte, pokud tušíte, kdo se vydal na trasu Routeburn, pište na redakce@extra.cz.

Související články

Další články