Dvojitou mastektomii, kterou nedávno prodělala hollywoodská hvězda Angelina Jolie (38), odsoudilo na internetových diskuzích mnoho žen. I když se všude uvádělo, že herečka měla 87% šanci, že onemocní rakovinou prsu vlivem vadného genu, který má v rodině, objevila se spousta lidí s negativními názory, kteří tento zákrok neschvalovali.

Jednou z českých osobností, které ale vzdaly hold a podpořily rozhodnutí herečky, je Anna K (47). Zpěvačka si sama před několika lety sáhla na dno, kdy ji lékaři diagnostikovali onemocnění rakovinou prsu, a od té doby se pravidelně zúčastňuje kampaní, které podporují prevenci u žen.

„Myslím si, že Angelina Jolie je velmi silná a odvážná žena. Zákrok, pro který se rozhodla, byl v jejím případě opravdu podle mne dobrým řešením. Hned jsem se informovala u mých lékařů a s genetickým nálezem, jaky prý ona měla, byla pravděpodobnost onemocnění opravdu velká. V jejím případě bych také neváhala,“ řekla pro idnes.cz Anna K.

Zpěvačka nedávno natočila spot, ve kterém chce ženám předat poselství o tom, že tato nemoc může zasáhnout v jakémkoliv věku.