Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Celá rodina budeme na svátky pohromadě, i když se nemůžeme ani cítit, protože je to tak správně!

Šťastná rodina, je skvělé, pokud ji máte.
Zdroj: profimedia.cz
Málokdo se to odváží říct nahlas, není přece vhodné veřejně prohlašovat, že se vám nechce trávit Vánoce s těmi nejbližšími. V případě, že pocházíte z milující rodiny a velmi rádi přejedete celou republiku proto, abyste společně strávili několik úžasných dní v roce, máte obrovské štěstí. Jsou ale lidé, a jistě je ve svém okolí znáte, kteří si rozhodně nejedou domů těch pár dní užít, ale přežít. Patříte mezi ně? Tak si uvědomte, že tohle dělat nemusíte.

Není nic ostudného na tom trávit Vánoce po svém a opravdu si odpočinout. Je to cíl nás všech, a pokud prostě nejsou dobré vztahy v rodině, vaše matka odmítá pochopit, že když vás má doma jednou za rok na delší čas, tak opravdu není nutné využít to k tomu, aby do vás věčně něco hučela, a otec se tváří, že je mu vlastně jedno, jestli tam jste nebo nejste, není vaší povinností se tři dny někde přetvařovat v rámci toho, aby byl klid.

Samozřejmě že navštívit rodinu by se mělo, například na oběd, na několik hodin. Ale kdo určuje to, co by se mělo…

Pokud sníte o tom, že například strávíte celé svátky se svým partnerem doma a maximálně si uděláte jeden den výlet a vyzvednete si dárky od rodičů, je načase to zrealizovat. To, že vás hryže svědomí a nechcete rodinu nechávat na svátky samotnou, je pochopitelné. Podobné vnitřní hlasy plné výčitek nejsou nic příjemného, ale je potřeba si uvědomit, že pokud se někdo ke mně chová tak, že s ním nechci být, a není schopen vynaložit ani minimum snahy, aby mi bylo v jeho přítomnosti dobře, být s ním prostě nemusím. A už vůbec ne proto, že se to tak všeobecně očekává.

Nemusíte být zlí, nemusíte si nic vyčítat, můžete se prostě přestat stresovat, zvednout telefon a nadiktovat si, jak budou svátky vypadat podle vás.

Takže šťastné a veselé a užívejte tak, jak vy sami uznáte za vhodné!

Související články

Další články