Tragická smrt oblíbeného a pohledného herce Paula Walkera (†40), hvězdy filmové série Rychle a zběsile, zaskočila celou veřejnost. Málokdo dokáže uvěřit tomu, že by mladý život byl tak brutálně zničen v havarovaném porsche, které se ihned po nárazu do stromu proměnilo v jednu ohnivou kouli.

Zatímco jeho fanoušci a herečtí kolegové oplakávají svého hrdinu a přítele, najdou se i tací, kteří v jeho smrti vidí něco jiného. Americké servery nyní přicházejí s divokou teorií, že autonehoda nebyla souhra náhod a herec byl z tohoto světa odstraněn úmyslně.

Co všechno měl vědět, že se podle konspirační teorie rozhodli ho zabít?

Walker a jeho přítel Roger Rodas (†38) odjížděli 30. listopadu na charitativní akci na pomoc obětem tajfunu na Filipínách, kterou zaštiťovala Walkerova nadace Reach out Worldwide. Rodas řídil a Walker si sedal na sedadlo spolujezdce. Půl hodiny po odjezdu vyletělo porsche ze silnice a narazilo do stromu, ihned po nárazu se vzňalo.

Podle oficiálního prohlášení byla na vině rychlost, ale nikdo doposud neřekl, jak rychle vlastně Rodas jel. Navíc nehoda se stala na rovné silnici a Rodas byl závodním jezdcem, řídit a ovládat bujné porsche bylo pro něj takovou samozřejmostí, jako když si drandíte třicítkou ve Škodě 120. Rojí se tedy spekulace, že vůz byl záměrně poškozen.

Paul Walker totiž v rámci své charitativní práce přišel na existenci plánu schovat do potravinové pomoci obětem tajfunu na Filipínách drogy zabraňující početí, aby tak místní vláda kontrolovala populační růst a tím omezila výdaje na pomoc potřebným, kteří přišli během přírodní katastrofy o vše a jejichž rodiny ještě budou dlouhý čas odkázány na státní pomoc. Podle spekulací se Walker chystal vydat prohlášení o této špinavé hře, ke kterému mělo dojít právě na charitativní akci, kam už ani jeden z nich nedojel.