Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Budete přes Velikonoce zaseklí v Praze? Tady je 6 tipů, jak si volno co nejvíce užít!

Zábava ve velikonoční Praze.
Zdroj: koláž archiv
+ Další 2 fotografie

Velikonoce jsou za dveřmi! Chcete si je letos trochu zpestřit a prožít je jinak než obvykle? Tady máte pár tipů na netradiční velikonoční zážitky!

Povozte se na kolotoči a dejte si cukrovou vatu

Velikonoce nejsou už dávno jen náboženským svátkem, ale pro spoustu lidí znamenají přicházející jaro. Pokud vás neužije na barvení vajíček a pletení pomlázek, můžete si zajít na pražskou matějskou pouť, která má poslední den otevřeno právě na Velikonoční pondělí.

Buďte kulturní

Volné Velikonoční pondělí je ideální čas k tomu dát průchod svým kulturním choutkám. Ve Valdštejnské jízdárně na Pražském hradě se otevírá výstava nedoceněného geniálního malíře, ilustrátora a básníka Bohuslava Reynka, která začne slavnostním velikonočním průvodem v čele s kardinálem Dominikem Dukou. K vidění budou nikdy nevystavené práce ze soukromých sbírek a také první vydání bible, kterou umělec ilustroval. Celá akce začíná v Chrámu svatého Víta 16. 4. v 17 hodin, připraveno je pohoštění a navíc – v den zahájení je vstupné dobrovolné.

Vraťte se do dětství a skládejte kostičky

Hráli jste si v dětství s Legem nebo prostě máte ke kostičkám kladný vztah? Pak vás potěšíme zprávou, že v Praze je největší soukromé muzeum Lega na světě! Manželka majitele už se doma nemohla koukat na miliony kostek, takže mu jeho koníček vykopla z domu a vzniklo obrovské třípatrové muzeum s více než 2500 exponáty a 20 tematickými expozicemi. Budete na to potřebovat celý den, a proto je Velikonoční pondělí ideální. Muzeum najdete na Národní třídě v Praze.

Dejte si půst od masa stylově

S Velikonoci se pojí taky tradice, která velí dodržovat půst od masa. Nikdo při jejím vymýšlení ale nemohl myslet na to, že v Praze vyrostou vegetariánské a veganské restaurace, které svými výtvory posadí na zadek i jeho největší milovníky. Vedle bezmasého burgeru v restauraci LoVeg se ostatní masitější příbuzní krčí trapně v koutě a vy si naplno uvědomíte, že vegetariáni a vegani už dávno nejsou otrhaní hipíci v batikovaném tričku. Podle tradice byste se měli v době půstu vyvarovat veselí, což s takhle dobrým jídlem v puse bude asi ten nejtěžší úkol.

Běžte se projet na kole

Jestli se počasí vydaří, bude prodloužený víkend vrcholící Velikonočním pondělím ideální k tomu, abyste odjeli z města a pokochali se trochou přírody. Už týden je v provozu cyklovlak, který jezdí z Masarykova nádraží směrem na Slaný, a vůbec nejlepší je, že jezdí o víkendu i ve svátek. Díky tomu můžete vyrazit ze Slaného na Prahu a stavit se po cestě třeba na hradu Okoři.

Ztraťte se v jeskyni

V centru Prahy můžete navštívit tajuplnou jeskyni se zlatou žílou, drahými kameny či dinosauří kostrou. Unikátní prostory jsou novou součástí Mineralie, největší prodejní výstavy minerálů a drahých kamenů ve střední Evropě. Jeskyně je vytvořená uměle, ale s využitím postupů, které zajišťují její velmi autentický vzhled. Návštěvníci si mohou prohlédnout i krápníkovou jeskyni, kde v dutinách ve stěnách jeskyně budou k nalezení nejrůznější drahé kameny.

Související články

Další články