Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Budeme věčně mladí: Mezinárodní tým vědců objevil lék proti šedým vlasům!

Jamie Lee Curtis
Zdroj: Profimedia.cz

Už po celá staletí se lidé snaží dosáhnout věčné mladosti a jedním z nejlevnějších a nejdostupnějších prostředků je obyčejné krytí šedin. V obchodě s barvami se točí miliardy a reklamy na účinné domácí přelivy a trvalé barvy na nás útočí ze všech stran.

Teď ale aby se kosmetičtí výrobci začali třást hrůzou, že přijdou o výnosný kšeft. Vědci z Nizozemska, Německa a Velké Británie přišli na to, jak zastavit prokvétání vlasů stříbrem. Z vlasových folikul se časem vytrácí přirozený pigment, ale nová metoda ošetření by mohla jeho úbytek vyřešit.

Slunečním světlem aktivovaná speciální směs zastaví šedivění vlasů a dokonce by mohla pomoct i s nemocí zvanou vitiligo, tedy samovolnému úbytku pigmentů kůže, který má za následek vybělení pokožky. Nejznámější obětí vitiliga byl Michael Jackson.

Autorka studie Karin Schallreuter z nizozemského Ústavu pro pigmentové poruchy potvrzuje, že ve svých výzkumech byli vědci úspěšní a brzy by se měla speciální léčba dostat i veřejnosti. Kdy ale na nás namísto barev budou z reklamy útočit léky proti šedivění, to zatím nevíme.

Související články

Další články