Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Budeme věčně mladí: Mezinárodní tým vědců objevil lék proti šedým vlasům!

Jamie Lee Curtis si svoje šediny užívá, ta asi nového vědeckého objevu
nevyužije.

Už po celá staletí se lidé snaží dosáhnout věčné mladosti a jedním z nejlevnějších a nejdostupnějších prostředků je obyčejné krytí šedin. V obchodě s barvami se točí miliardy a reklamy na účinné domácí přelivy a trvalé barvy na nás útočí ze všech stran.

Teď ale aby se kosmetičtí výrobci začali třást hrůzou, že přijdou o výnosný kšeft. Vědci z Nizozemska, Německa a Velké Británie přišli na to, jak zastavit prokvétání vlasů stříbrem. Z vlasových folikul se časem vytrácí přirozený pigment, ale nová metoda ošetření by mohla jeho úbytek vyřešit.

Slunečním světlem aktivovaná speciální směs zastaví šedivění vlasů a dokonce by mohla pomoct i s nemocí zvanou vitiligo, tedy samovolnému úbytku pigmentů kůže, který má za následek vybělení pokožky. Nejznámější obětí vitiliga byl Michael Jackson.

Autorka studie Karin Schallreuter z nizozemského Ústavu pro pigmentové poruchy potvrzuje, že ve svých výzkumech byli vědci úspěšní a brzy by se měla speciální léčba dostat i veřejnosti. Kdy ale na nás namísto barev budou z reklamy útočit léky proti šedivění, to zatím nevíme.

Mohlo by vás zajímat

Další články