Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Bude se lidstvo stěhovat? Vědci z NASA našli planetu, která je dvojčetem Země, dá se na ní ale žít?

Takhle nějak by mohl vypadat Kepler-78b, ale obíhá příliš blízko svého
druhého Slunce.

Na naší vlastní planetě už není k hnutí a co hůř, docházejí přírodní zdroje a hlavně voda. Lidstvo musí přemýšlet nad tím, kdy si spakuje svých sedm miliard zavazadel a odstěhuje se někam jinam, prozatím nejlépe na Mars, kam už je nahlášeno více než 100 tisíc dobrovolníků, kteří by tam měli do 40 let založit novou kolonii.

Jenže na Marsu jsou pro nás podmínky docela divoké, takže pořád probíhá hledání nové Země. A podle serveru tn.cz americká NASA hlásí, že se jí objev povedl. Planeta se jmenuje poněkud přísně a vědecky Kepler-78b a má stejné složení jako Země, je hlavně z kamene a železa.

Bohužel ale je od nás vzdálená 400 světelných let, což je tak strašná dálka, že tam nedoletí ani zmražená bakterie. A navíc Kepler-78b obíhá příliš blízko své hvězdy, která může být druhým Sluncem, takže její povrch je roztavený a je na ní strašné vedro.

Stručně řečeno – druhá Země je naprosto neobyvatelná, ale konečně víme, že naše planeta má ve vesmíru dvojčata a tohle nemusí být jediné. Ta by se dala někdy v daleké budoucnosti využít právě jako sklady, kam si budeme chodit pro přírodní zdroje a suroviny.

Související články

Další články