Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Brutální útok malých dětí (5, 6 a 8) na plameňáky v Jihlavě: Ubitý pták měl větší cenu, než si myslíte!

Ubitý plameňák z jihlavské zoo, kterého umučily v pátek malé děti, měl pro zoologickou zahradu větší cenu, než se na první pohled zdá. Pták byl zachránce druhu ze zaplavené pražské zoo v roce 2002. Vyseděl tehdy kubánské plameňáky, kteří do jihlavské zoo byly z Prahy narychlo převezeni. A to není zdaleka všechno!

Plameňák patřil k páru, který odchoval už osm svých ptáků. Ptáci se dožívají poměrně vysokého věku a s věkem se také stávají pečlivějšími rodiči. Malí kriminálníci si za oběť tedy vybrali skutečného hrdinu!

„Byla jsem zděšena z tak brutálního útoku malých dětí," svěřila se pro Blesk ředitelka jihlavské zoo Eliška Kubíková. Ta si je jistá, že došlo ke škodě jak chovatelské a peněžní, tak především morální, a je připravena vymáhat odškodnění ve výši minimálně 50 tisíc korun po rodičích výtržníků. Trestní řízení bylo zahájeno, avšak s největší pravděpodobností může být pozastaveno kvůli nízkému věku dětí.

Vymáhání peněz po rodičích může být poněkud složité, ovšem rodiče jsou pořád zákonnými zástupci deviantů, proto je spíše otázkou, jestli si plní správně své rodičovské povinnosti. Případ pravděpodobně skončí u soudu, a pokud se vymáhání ujme pojišťovna, většinou si poradí. V ohrožení tak mohou být i sociální dávky rodin malých výtržníků.

Děti se v pátek vloupaly do jihlavské zoo a pronikly přímo do zimoviště vzácných ptáků. Házely po nich kameny a kopaly do nich. Jedno zvíře uhynulo, druhé bylo poraněno. Brutální útok zaznamenal elektrikář. Děti byly drzé a neprojevily žádný respekt. Strážníkům se vysmívaly a dělaly sprostá gesta. Spadl jim hřebínek až poté, co na místo dorazila policie. Podle všeho jsou děti problémové a není to poprvé, co se projevily jako malí agresoři.

Související články

Další články