brutálnímu napadení došlo dvě hodiny po půlnoci v Opatovské ulici na Praze 4. „Senior požádal neznámého mladíka, aby přestal bouchat na dveře vrátnice, kde vykonával noční službu jako vrátný. Mladík však tuto žádost nerespektoval, ba naopak, začal muži vulgárně nadávat a vyhrožovat napadením. Následně na něj zaútočil pěstmi do obličeje, vlivem čehož upadl na zem a zůstal bezvládně ležet,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Jenže to grázlovi nestačilo a svoje ego si na seniorovi honil dál. Muže kopal do hlavy, dupl mu na hrudník a plivl na něj. Když už nemohl, otočil se a odkráčel směrem ke stanici metra Háje.

„Na místo byli vysláni policisté spolu se záchranáři, kteří zraněného muže odvezli do nemocnice k ošetření. Tam musel muž vzhledem ke svým zraněním zůstat hospitalizován,“ uvádí mluvčí.

Nechutný útok na slabšího zaznamenal kamerový systém, na kterém je vidět, že na místě agresor nebyl sám a jsou s ním další dva lidé, kteří fyzickému napadení přihlíželi.

Brutálnímu agresorovi hrozí až tři roky v base, ale policie po něm zatím pátrá bezvýsledně. „Jestliže pachatele, popřípadě svědky napadení na záběru poznáváte, obraťte se na linku 158,“ dodává na závěr Daněk.