Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Britský obchodní řetězec se snad zbláznil, povolil muslimským zaměstnancům odmítat zákazníky! A víte proč?

Britský obchodní řetězec se snad zbláznil, povolil muslimským zaměstnancům odmítat zákazníky! A víte proč?
Zdroj: Profimedia.cz

Velmi odvážné a už tak špatné rozhodnutí přišlo v tu nejnevhodnější dobu - před svátky, kdy jsou obchody všude plné a lidé berou hlavně lahůdky útokem. A obchodní řetězec Marks & Spencer se jimi pyšní, jeho vyhlášená sekce nejlepších potravin a vín je známá i v Česku.

Naštěstí pro nás jsme si nezavařili tak, jako Velká Británie liberální imigrační politikou. Do země vpouštějí pod heslem multi-kulti až příliš mnoho muslimů a nyní za to začíná Anglie pykat, právě v řetězci Marks & Spencer začalo platit vskutku absurdní pravidlo.

Jakýkoliv muslimský zaměstnanec SMÍ odmítnout zákazníka, pokud je to v rozporu s jeho vírou. Jak to funguje v praxi? "Úplně jsem zůstala zaskočená," svěřila se jedna anonymní zákaznice serveru The Sunday Telegraph. "Muslimská prodavačka v šátku mi řekla, že musím počkat na jinou obsluhu, měla jsem totiž v nákupním košíku lahev šampaňského."

Podle mluvčího řetězce vás muslimové za kasou a mezi regály mohou odmítnout, pokud je vaším přáním alkohol nebo vepřové. Marks & Spencer tvrdí, že se tímto snaží vytvořit prostředí bez diskriminace, aniž si asi uvědomují, že tímto tak akorát dávají ránu své ekonomice, neboť překvapený zákazník prostě odejde jinam.

Marks & Spencer má po Británii asi 700 velkých poboček a v každé z nich je minimálně jeden muslimský zaměstnanec, a to i za kasou. "Stála jsem frontu s nákupem na svátky, měla jsem tam koňak a v balíčkách masa i vepřové kotlety. Prodavačka začala markovat, ale jakmile to uviděla, odešla sice s omluvami z kasy, ale musela jsem počkat na jinou obsluhu. Už sem nakupovat nejdu," zní stížnost další z žen, které se vydaly pro vánoční lahůdky.

Řetězec si ale stojí za svým, prý dělá jen to, co je slušné a v souladu s náboženskými pravidly každého, nejen křesťanů. Tak uvidíme, jak dlouho jim tahle agitka vydrží. Podle nás do prvního krachu některé z poboček.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy