Společnost Bristol zavedla dny volna pro ženy po dobu jejich menstruačního cyklu. Takže nemusí do práce a jejich nálady nemusí snášet šéf ani kolegové. Spousta žen prožívá menstruaci velmi bolestivě, a proto je někdy nad jejich síly sedět v práci u počítače.

Ženy, které zrovna menstruují a zůstanou doma, tak nenarušují pracovní kolektiv a všichni zaměstnanci jsou prý šťastnější a zdravější. V Bristolu se tyto dny volna tedy setkaly s nadšením.

„Jako manažer personálu jsem viděl, že ženy při menstruaci silně trpí. A jejich bolest se při práci ještě zdvojnásobuje,“ řekl Bex Baxter. „Ženy se cítí provinile a stydí se vzít si volno. Tak raději sedí u počítače a trpí,“ dodal. A na to už se zřejmě jejich nadřízení nemohli dívat.

„Vzít si volno v období menstruace nás dělá neproduktivními. A pak dáváme šanci mužům, kteří společnosti dominují,“ řekla jedna ze zaměstnankyň. Ta si proto žádné volno kvůli menstruaci rozhodně brát nechce. Společnost dny volna při periodě zavedla proto, že chce také prolomit tabu o menstruaci. I přes to, že je to každého věc a kolegové nemusí vědět, kdy menstruujete.

Podle výzkumu nemůže 14 % žen chodit do práce kvůli velkým bolestem při menstruaci. Další studie zjistila, že jedna z deseti žen je pravidelně upoutána na lůžku během jejich periody a 40 % žen uvedlo, že kvůli bolesti se nemohou soustředit na práci.

Každopádně to není u všech žen stejné. Některé ženy během menstruace fungují normálně a nic se u nich nemění. Není pravidlem, že každá žena má bolesti a nejradši by doma ležela a nevylézala z bytu.