Sever Anglie trpí. Malá města jsou pod náporem romských imigrantů a místní už toho mají dost, dokonce už si občané zřídili své vlastní hlídky, aby udržovaly pořádek, na nějž policie nestačí, nebo možná nechce.

Jedna z takových krizí právě propukla v Sheffieldu. Severoanglické město už má svůj pověstný pohár naplněný až po okraj a hrozí mu silné rasové nepokoje. Situace si začal všímat i bývalý ministr vnitra David Blunkett, který vyzval slovenské Romy, kteří houfně emigrují právě na sever Anglie, aby okamžitě změnili svou kulturu.

„Třenice místních a nepořádných Romů ze Slovenska povedou brzy k explozi a rasovým nepokojům. Dělají kolem sebe binec, nedávají své děti do školy, musíme to změnit,“ řekl Blunkett, sám obyvatel Sheffieldu, deníku Daily Mail. „Místní si stěžují na velký příliv romských imigrantů, v Británii je jich už 200 tisíc, ale nechci vyvolávat nenávist. Ovšem obyvatelé Sheffieldu volají o pomoc úřady, jsou již bezmocní. Pokud dojde k nepokojům, bude Sheffield v troskách.“

Romové v Británii hlavně hřeší na štědrý sociální systém, který jim umožňuje dlouhodobě nic nedělat. Nedávno se objevil případ české romské rodiny, která v Anglii právě tento systém vysávala a přišla si nezákonně na několik milionů korun.