Fanoušci U2 už mohli prolévat slzy. Jenom o vlásek totiž včera unikl smrti frontman irské skupiny Bono Vox (54).

Ten společně se svými čtyřmi přáteli cestoval soukromým letadlem Learjet 60 D-CGEO z Dublinu do Berlína. Právě v hlavním městě Německa se mělo konat udílení cen za nejlepší výkony v mezinárodních médiích a televizi Bambi Awards. Ocenění zde měl se svou kapelou přebírat i zpěvák a na programu bylo také koncertní vystoupení.

Zatímco Voxovi spoluhráči cestovali pozdějším spojem, frontman se kvůli schůzce s německým ministrem rozhodl pro dřívější odlet soukromým tryskáčem. A málem se mu to stalo osudným!

Během letu totiž letadlu upadly zadní dveře a zřítily se buď do moře, nebo na zemský povrch. Kromě velké rány si cestující v kabině oddělené od části s dveřmi ale ničeho nevšimli a pokračovali v letu až na berlínské letiště. Tam je po přistání čekal šokující objev – dveře byly i se zavazadly pryč. Ještě děsivější bylo zjištění, že Bono i se svými spolucestujícími byl jen kousek od možné havárie.

Jak uvedl zdroj blízký zpěvákovi, všichni můžou opravdu mluvit o velkém štěstí, že vůbec zůstali naživu, protože v nadmořské výšce, v níž se tryskáč vyskytoval, mohlo dojít prakticky k čemukoliv.

Velké štěstí nyní můžou mít nálezci, kteří najdou Bonovy ztracené věci.