Protože její stranu Suverenita by ve volbách nevolil už ani Zdeněk Macura po převibrování od Aštara Šerana, přifařila se Jana Bobošíková k politickému bloku Hlavu vzhůru. Ten má mimo jiné ve svém volebním programu bod, který říká: Zabráníme zásahům do vlastnických práv.

A tak, zcela logicky, strana tento bod porušila ještě předtím, než ji mohl kdokoliv zvolit. Ukradli sousloví Metelesku blesku, které vymyslelo duo Svěrák – Smoljak do filmu Marečku, podejte mi pero, a složili na jeho základě stranickou hymnu. Ta je tak příšerná, že se dostala do našeho exkluzivního výběru TOP 5 nejhorších politických písní.

1. Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku!

Rýmy jak z písní Lucky Vondráčkové, zpěv jak z Doremi a text založený na ukradené hlášce. Tohle se bude líbit jen Václavu Klausovi, který Marečku, podejte mi pero označil za děsivě, děsivě špatný film.

2. My jsme ten správnej tým

Píseň, kterou pro ČSSD složil Michal David. Dívat se, jak normalizační hitmaker poskakuje na pódiu vedle odulých strýců pokrytých bradavicemi, to je ještě větší retardfest než muzikál Slávka Boury.

3. Dobrý den, prapore hvězd a pruhů

Vlasta Parkanová a Jan Vyčítal se tímto songem na podporu radaru zavrtali Američanům do zadku tak hluboko, že nebylo poznat, kde Vlasta s Honzou končí a americký ministr obrany začíná. Tak příšerná agitka a podlézavost tu byly naposled, když se Brežněv líbal na letišti s Husákem.

4. Sami

Bára Poláková a David Koller nazpívali protestsong. Dnes totiž protestsong zpívá každý. Škoda že tenhle vůbec nedává smysl a rádoby umělecké ztvárnění klipu vyznívá absolutně do prázdna. V textu se desetkrát za minutu opakuje V prdeli, to aby to lidi bavilo. Styl humoru Čím víc sprostých slov, tím lépe rozjela v devadesátkách TV Nova a bohužel je stále populární.

5. Dobře nám tak

Janek Ledecký se spojil s Žentourem a nazpívali píseň o tom, že EU je zlo. Zlo je bohužel ve skutečnosti jejich píseň a klip. Kdyby se Janek Ledecký při zpívání v klipu alespoň jednou trefil do playbacku, třeba by na to vytřískal od unie nějaké dotace.