Jen stěží představitelná muka za sebou má šestiletý jezevčík Zorko, pravděpodobně z Bratislavy. Zřejmě původní majitelé se pejska snažili bestiálním způsobem zabít. Mlátili ho do hlavy a podle fotek se zdá, že mu ji probodli tyčí!

Pes na pokraji sil zůstal nehybně ležet a lidské zrůdy se tak domnívaly, že je už mrtvý. Osud rozdává rány rád, někdy však na poslední chvíli podá i pomocnou ruku. Přesně to byl případ Zorka, který jako zázrakem přežil i s dírou v hlavě!

„Naštěstí se včas sebrali moc hodní lidé, kteří pejska odvezli do Slobody zvierat (bratislavský útulek – pozn. red.), kde ho dali do pořádku. Je to typický jezevčík, milý, přítulný, mazlivý. Přežil svoji smrt a nakonec o něj nikdo neprojevil zájem a v útulku to přestal zvládat. Moc mu chybí láska,“ stojí v příspěvku na Facebooku, který si klade za cíl najít pejskovi nový domov.

Jde o jeden z mnoha brutálních činů na zvířatech, které v poslední době vyplavaly na povrch. V uplynulých týdnech Českem lomcoval příběh štěňátka Marleyho, kterého páníček mlátil. Snad se i Zorkovi poštěstí a najde lidi, kteří ho zahrnou láskou!