Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Během vojenské mise málem zemřela a čeká ji amputace nohy. Přesto ušla přes 1600 kilometrů!

S princem Harrym si hned sedla a bavila se s ním jako se starým kamarádem.
Zdroj: facebook.com
Mladá Britka působila v armádě a v Afghánistánu se stala obětí děsivé havárie. Čtěte fascinující příběh o její odvaze a nezdolnosti.

Kirstie Ennis (24) havarovala v roce 2012 s helikoptérou v Afghánistánu a vůbec to s ní nevypadalo dobře. Chyběla jí půlka obličeje, četná zranění utrpěla na dolních i horních končetinách. Tragický pád jí také způsobil poranění mozku a míchy.

„Pamatuju si, jak jsem otevřela oči a slyšela jsem křik. Nemohla jsem dýchat, protože jsem měla krk a nos plný krve. Zuby se mi v puse rozpadaly. Zdravotník mi později říkal, ať nezavírám oči, nebo zemřu. Byla jsem tak vyděšená, že jsem se ze strachu pozvracela. Ten den jsem už věděla, že nic nebude jako dřív,“ vzpomíná žena na osudný den.

Doktoři ji nakonec dokázali dát dohromady, ale byl to dlouhý a těžký proces. „Po nehodě jsem měla spoustu zranění, mentálních i tělesných. V podstatě mi předělali celou tvář, můj krk, záda a nohy dali do ortéz. Nemám stejné tělo, s jakým jsem se narodila, ale odvedli úžasnou práci.“

Kvůli bolestem v levé noze měla také podstoupit amputaci, ale ještě předtím se rozhodla pro náročnou výzvu. Přidala se totiž k dalším veteránům a podnikla Walking With The Wounded, charitativní pochod, jehož účastníci za sedmdesát dva dny ušli 1600 kilometrů dlouhou trasu ze severu Skotska do Londýna.

Kirstie si během ní sice sáhla na dno svých sil, ale přesto ji zvládla. A obdiv jí poté vzdal i samotný princ Harry, který se části túry zúčastnil.

Velký palec nahoru!

Související články

Další články