Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Barevná terapie: Správná volba barviček vám zpříjemní život. Jak to funguje?

Barvy
Zdroj: profimedia.cz

Psychologové tvrdí, že barvy, jimiž se obklopujeme, ovlivňují naše nálady. A na to tedy pozor.

Žlutá nabíjí energií

Pokud se cítíte po dlouhé zimě energicky vysátí, povolejte do zbraně žlutou barvu. Žlutý hrnek do kanceláře, žluté botky nebo žlutě vymalovaný obývací pokoj vás učiní veselejšími bytostmi. V oblasti léčby ji lze využít při zácpě či kožních problémech.

Zelená zklidňuje

Barvu stromů a trávy má náš mozek spojenou s přírodou. Zelená vás uklidní a zrelaxuje. Dodá vám pocit bezpečí. Léčí srdeční problémy, zánět průdušek, hojí rány.

Červená dodává sebevědomí

Červená má nejdelší vlnovou délku z celého barevného spektra, proto přitahuje pozornost. Je symbolem životní síly, lásky a vášně. Pomáhá při nedostatku sebevědomí, energie, léčí chudokrevnost či nízký krevní tlak. Vyvarovat by se jí naopak měli lidé se srdečními onemocněními, cukrovkou a vysokým tlakem.

Oranžová jako antidepresivum

Spojením žluté s červenou vzniká barva, jež dokáže doplnit životní sílu. Je to barva radosti, barva slunce. Proto může působit jako antidepresivum.

Pozitivně působí i na trávení.

Modrá probouzí fantazii

Pohled na modrou barvu posiluje naši představivost. Proto se často podvědomě obracíme k obloze, když nad něčím přemýšlíme. Pokud tvoříte nějaké umělecké dílo, obklopte se modrými objekty. Modrá je barvou oblohy a moře. Ochlazuje, pomáhá snižovat horečku, krevní tlak i krvácivost.

Tyrkysová chrání

Využívali ji už staří Egypťané a Římané, kteří nosili tyrkysové kameny s cílem ochránit svá těla před nemocemi. Tyrkysová barva v sobě spojuje klid modré a vyrovnanost zelené. Má protizánětlivé účinky a posiluje imunitu.

Bílá - barva naděje

Nacházíte se v rozvodovém řízení? Povlečte si svůj pelíšek do bílé barvy. Začnete se dívat do budoucnosti s čistou myslí. Bílá dodává do života optimismus a naději.

Hnědá uzemňuje

Ženy toužící po "usazení se", po rodině a milujícím muži se často nevědomky oblékají do hnědé barvy. Hnědá je barvou země a stability. Také usnadňuje rozhodování a vytváří vám odstup od vašich problémů. Léčí kosti, svaly a klouby.

Diskutabilní černá

Černá se nedá úplně považovat za barvu. Černá je vlastně nedostatek světla. Není známo, proč se lidé tak rádi zahalují právě do černé. Tvrdí se totiž, že nemá žádné léčivé vlastnosti. Jediná oblast, na kterou může působit pozitivně, je oblast erotiky (černé spodní prádlo, černě orámované oči). Jinak je ale černá vnímána negativně: práce načerno, vidět věci černě, černý obchod... Pravda, černá ještě zeštíhluje. To jí můžeme přičíst k dobru.

Související články

Další články