Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Babička (73) kulturistka: Denně maká ve fitku a nabrnkla si zajíčka!

Janice Lorraine se rozhodla, že nechce být obyčejnou babičkou a pomalu a jistě stárnout a slábnout. Místo toho šla proti času a začala se sebou něco dělat. Ve fitku tráví každý den a ještě k tomu sbalila zajíčka! Muže, kterému ještě nebylo ani 50 let!

Babička Janice (73) už po padesátce cítila, že její tělo začíná chátrat a blíží se důchod. A jen ta představa ji děsila. Přece nebude celé dny sedět doma a koukat do zdi. Nechtěla se smířit s tím, že stárne, a rozhodla se s tím něco udělat.

Janice Lorraine začala chodit do fitka a bylo to na ní hned znát. Tak se do toho ponořila a začalo ji to bavit, že je teď nejstarší přírodní kulturistkou v Queanbeyan v New South Walesu v Austrálii. A rozhodně neplánuje s tím přestat. Cvičení se stalo jejím smyslem života!

Kulturistice se věnuje už přes 20 let. Vše začalo, když jí bylo 55 let. Nechtěla se smířit s tím, že už má na krku skoro důchod, a potřebovala nějaký nový smysl života. A ten našla právě v kulturistice. Ženská kulturistika ji prý udržuje mladistvou jak fyzicky, tak psychicky. O tom vypovídá také fakt, že její přítel je o 24 let mladší než ona! A to by jí mohla závidět snad každá žena.

„Když jste mladí, jste neustále zaneprázdnění dobou, všechno kolem vás jde strašně rychle a spoustu věcí máte před sebou. Ale když zestárnete, už nemáte smysl života,“ řekla Janice Daily Mailu. „Důchod může být pro většinu lidí zničující. A když si říkáte, že vám je, kolik vám je, a že jste staří, budete se podle toho i cítit. Je to jen ve vaší hlavě. Ale dá se to změnit,“ dodává Janice.

Trénink jí okamžitě přirostl k srdci. Cvičí každý den a výsledek stojí za to. V roce 1999, tedy 15 měsíců po tom, co šla poprvé do místní posilovny, se dokonce zúčastnila soutěže v Sydney.

Teď tráví tři dny v posilovně a tři dny chodí na dlouhé procházky. Minimálně ujde 8 kilometrů, aby se pořád udržovala v kondici. „Netuším, kdy skončím s kulturistikou. Zatím to neplánuji,“ vysvětluje. „Když jsem soutěžila, tak lidé byli ohromeni, že vidí v bikinách někoho, komu je více než 50 let. Chci změnit vnímání lidí o tom, co vše mohou dělat lidé v mém věku,“ řekla Janice.

Babička kulturistka soutěžila v mnoha soutěžích a několik jich i vyhrála. Za vším je ale velká dřina. Všem ženám doporučuje, aby cvičily, a je jedno, kolik jim je let. Ona sama se cítí sebevědomá a atraktivní. A co víc si žena v tomto věku může přát?

Mohlo by vás zajímat

Další články