Poprvé se o věcech zvaných piercing dozvěděl, když mu bylo deset, a okamžitě ho uchvátily. Jéňa Bolotov (26), ruský designér, umělec a návrhář, o sobě nyní tvrdí, že byl vždycky jiný a nikdy nezapadal mezi svoje vrstevníky.

A piercing mu pomohl překonat jeho vrozenou plachost a neprůbojnost, takže není divu, že čím víc se s ním cítil lépe, tím víc se začal doslova morfovat v něco, co už nepřipomíná lidskou bytost.

Vlastně ptakopyska.

V australském hodně podivném zvířeti, co není ani ryba, ani kachna, ani pták, ale žije to na souši i ve vodě, je to savec, co klade vejce, a má to údajně nejbolestivější jed na světě, takové bolestivosti, že když vás ptakopysk bodne svými jedovými ostny na zadních nohou, raději byste si odřezali hlavu hliníkovou lžičkou a vymáčkli oči klackem, než to jen vteřinu snášet.

Bůhví proč se Jéňa zhlédl zrovna v něm a chce se mu podobat, nicméně když se na něj podíváte, bude vám jasné, že se mu to daří víc než dost. Rty má vytažené na délku asi dvaceti centimetrů, stejně tak ušní lalůčky, ale nejpodivnější je to, co má místo úst a v nose.

„To je to, co jsem si vždy přál, a takhle jsem se chtěl vždy odlišovat,“ trvá si na svém umělec, který svým vzhledem dokáže pořádně vyděsit. Jeho přeměna trvala dlouhých sedm let a teprve teď je s ní spokojený. A zajímá vás, jestli má holku?

„Teď jsem momentálně singl, ale je tu jedna žena, do níž jsem se zakoukal, ale dělí nás velká dálka, bavíme se jen po síti,“ říká Bolotov.