Avril již opravdu dlouhou dobu bojuje s lymskou nemocí. Diagnostikována byla už v prosinci roku 2013. Přesto je jen zhruba v polovině léčby. Vše mohlo jít daleko rychleji, ale zpěvačka prozradila, že byla mnohokrát chybně diagnostikována. Nakonec si prý musela sama zjistit, co jí opravdu je, a vyhledat skutečného specialistu na lymskou nemoc. Ten brzy odhalil skutečnou příčinu jejích zdravotních potíží.

„Nemohla jsem mluvit, nemohla jsem se hnout. Přišlo mi, že už nemůžu ani dýchat,“ popsala rocková hvězda nejhorší období nemoci.

„Netušila jsem, že tohle dokáže obyčejný hmyz. Někdy jsem se nemohla třeba týden vysprchovat, protože jsem prostě nemohla ani vstát. Bylo to, jako by ze mě někdo vysál celý život,“ šokovala Avril své fanoušky.

Ti jí byli ihned po prosáknutí informací o nemoci obrovským povzbuzením: „I když jsem to nikde nezveřejnila, tak jejich podpora byla tím, co mě drželo nad vodou. Bez nich bych to nedokázala! Seděla jsem na posteli, koukala na jejich videa a dělala přesně to, co dělám teď. Brečela."

Nyní už se ale cítí lépe a chystá se zazpívat nový single Fly na úvodním ceremoniálu k paralympijským hrám, které začnou 25. 7. v Los Angeles.

„Tohle je má druhá šance na život. Chci prostě jít a dělat to, co opravdu miluji. Strašně se těším na život, který teď přijde,“ uzavřela zpěvačka celý rozhovor.