Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Autorka 50 odstínů šedi: Obrovská kritika a konec zlatých časů, smetly ji stovky lidí na Twitteru!

Lidé se na autorku zlobí. Prý určila jako trend nezdravé vztahy
s manipulátorem a ohrozila tak řadu mladých dívek.
Zdroj: Profimedia.cz
Erika Leonard (52), známá pod pseudonymem E. L. James, napsala trilogii, která se stala nejrychleji prodávaným paperbackem všech dob. Ženy po celém světě po jejích knihách Padesát odstínů šedi, Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody doslova šílely. Jenže boom odezněl a autorčiny zlaté časy jsou pryč.

Byla to obyčejná Angličanka, která si doma po večerech psala na internetu svůj blogísek a snila o tom, že se stane spisovatelkou. Po tom, co viděla Twilight ságu (ajajaj), rozhodla se postavit romantický příběh na příběhu, který funguje.

Takže hlavní hrdina netajil, že je upír, ale svoje sadomasochistické sklony, a hlavní hrdinka nebyla Bella s tupým výrazem, která se lekne i padajícího žaludu ze stromu, ale Anastasia, která si coby vysokoškolská studentka ještě nesáhla mezi nohy a žiletka jí nic neříká.

A tak se stalo, že svět spatřila ona úžasná trilogie, to, že omezené slovní zásobě autorky nepomohl ani překlad do češtiny, který tento nedostatek dokáže velmi často dobře zakrýt, budeme brát jako podružnou věc, prostě si to našlo svoji cílovou skupinu. Velkou cílovou skupinu.

Podle knižní předlohy se natočil asi nejkritizovanější film v historii a všichni byli spokojení. Ale co je hlavní!

Neukojené fanynky, které neumí říct svým partnerům, co jim vyhovuje v posteli, a pokud jsou hotové ze dvou plesknutí po zadku, tak musí mít hodně smutný život, konečně ztichly. Ukázkou toho, že série padesáti odstínů opravdu není tak boží, jak se všude tvrdilo, je naprostý debakl E. L. James na sociální síti Twitter, kde se uvolila k odpovídání na dotazy ohledně všeho, co lidi zajímá na její osobě nebo tvorbě. V určitý čas se přihlásila online a smršť dotazů, která na ni přistála, byla vše, jen ne pozitivní.

„Potřebuji radu, chtěl bych udělat velké romantické gesto. Stačí, když nainstaluji sledovací zařízení do jejího telefonu a budu jí vyhrožovat, pokud bude chtít odejít?“ Ptal se například Liam Dryden.

V podobném stylu byly v podstatě všechny dotazy a celá akce se stala velkým fiaskem. Na co byste se autorky zeptali vy?

Související články

Další články