Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

ANOREXIE A SLAVNÍ: Ester, začni okamžitě přijímat potravu! Manželka Tomáše Berdycha vypadá jako kostra ze strašidelného zám­ku!

+ Dalších 14 fotografií
Tak dlouho se drží dieta, až z člověka zbudou jen kosti. Ester Berdychová nezvládla svou životosprávu a vypadá to na boj s potravou. Ester, jídlo k životu patří, nebraň se mu!

Manželka nejúspěšnějšího českého tenisty současnosti Tomáše Berdycha (31) je nařčena z anorexie. Mladá modelka Ester Berdychová to má s váhou složitější. Věčně je se svým mužem na cestách, a tak asi nezbývá mnoho času si někde dát pořádný kus žvance.

Trčící kosti z vyzáblého těla je pohled doslova do nebe volající. Kdyby se zde jednalo o nějakého psího mazlíčka, majitel by byl ihned obviněn z týrání zvířat hlady… Ester se ráda prosazuje na zahraničním modelingovém trhu a zkrátka ví, že kypré slovanské křivky nejsou žádány.

Člověk to nechce raději ani říct nahlas, ale u Ester se už o pouhé spekulace o ANOREXII nejedná. Jak se s takovým strašákem dá bojovat?

“Vyléčit se z mentální anorexie vždy znamená začít jinak a víc jíst a přibrat na tělesnou hmotnost přiměřenou věku a tělesné výšce. Pokud se nemocný skutečně chce vyléčit, je k tomu téměř vždy donucen okolnostmi (zdravotní nebo psychické obtíže, tlak okolí a rodiny). Jako každý normální člověk nejprve hledá snadné a nejméně bolestivé řešení."

"První kroky by proto měly směřovat tím směrem, že přestanete odkládat řešení. Musíte hledat, co vám chutná nebo co můžete jíst tak, aby vám to nevadilo. Musíte rozšířit svůj jídelníček a zvýšit energetický příjem. Důležitým pravidlem je jíst mechanicky. Člověk, který se dlouho nadměrně omezoval v jídle a zvykl si na nízký energetický příjem, se nemůže řídit pocitem chuti, sytosti a hladu,” vyjádřil se k problematické poruše potravy MUDr. František Krch.

Tak co, Ester, pojmeš to už jinak?

Související články

Další články