Amy Lewis vypadá jako mladá spokojená holka. Kdo by ale řekl, že ještě před pár roky jí hrozila amputace prstů.

U Amy v patnácti letech vypukla porucha příjmu potravy anorexie, ke které se ještě přidala agresivní forma lupénky, která způsobuje, že imunitní systém útočí na své vlastní tkáně. Jíst Amy začala, až když ji lékaři varovali, že může o obě ruce přijít.

Mladá dívka se domnívá, že její problém s nejedením začal, už když jí bylo šest let. Jinak štíhlou dívku velmi zasáhl komentář bývalé spolužačky, která zkritizovala vzhled jejích nohou. Amy odmítala chodit s matkou do bazénu a za své tělo se styděla. Ve dvanácti letech byla u ní objevena bronchiektázie, forma obstrukčního plicního onemocnění, které způsobuje zánět plicní tkáně.

Amy byla stále po nemocnicích a kvůli tomu si přišla úplně jiná než její ostatní vrstevníci. Dívka nejprve ze svého jídelníčku vyřadila čokolády a sušenky, později začala ubírat další potraviny. Když už byla podvyživená, navrhla jí rodina hospitalizaci, ale tu Amy odmítala. Navíc se u ní rozjela obsedantně kompulzivní porucha a dívka dokázala hodiny sedět před zrcadlem a projíždět si prsty jednotlivé prameny vlasů.

„Jedla jsem méně než 400 kalorií denně. Byl to kus melounu k snídani, k obědu jablko,“ uvedla dívka. Vzhledem k tomu, jak bylo její tělo oslabené, utrpěla v zimě omrzliny. Jednoho dne se dokonce probudila naprosto paralyzovaná a její tělo bylo poseté malými puchýřky. Amy si ale dál vedla svou, nejedla a navíc onemocněla žloutenkou. V šestnácti vážila jen 28,5 kilo. Amy musela urychleně do léčebny, kde byla napojena na vyživující sondu. Přestože dvakrát utekla, po měsících se začal její stav lepšit. V nejhorších chvílích jí pomohlo kreslení, které ji začalo bavit čím dál víc.

Zlom nastal až ve chvíli, kdy si Amy uvědomila, že by přišla o své prsty. „Umění a malba byly vždy mým koníčkem,“ říká dívka, která momentálně váží ve svých dvaceti letech skoro padesát kilo a chce začít nový život spolu se studiem na umělecké škole.