Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Ani legendární Císařův pekař se neobešel bez chyb: Těchto přehmatů jste si nevšimli

Ani legendární Císařův pekař se neobešel bez chyb: Těchto přehmatů jste si nevšimli
Zdroj: Československý státní film
+ Další fotografie
chyby
Ačkoliv příběh přesně neodpovídá dějinám, je nesmírně poučný. Historická veselohra o císaři Rudolfu II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi dodnes patří mezi nejoblíbenější české filmy. Ale i skvost jako Císařův pekař - Pekařův císař s Janem Werichem v hlavní roli se neobešel bez chyb. Tady jsou!

Ať už je film sebelepší, nikdy nemůže být po technické stránce zcela dokonalý. Všímavému divákovi mnohdy banální chyby neujdou. Věděli jste ale o těchto pěti, jež jsme mohli spatřit ve filmu Císařův pekař - Pekařův císař

1. Scotta čte hebrejský nápis na oživení Golema zleva doprava, ale hebrejské písmo se čte zprava doleva.

2. Astrolog Tycho de Brahe se ve filmu zmiňuje, že kolega Koperník má jiný názor na systém pohybu planet ve vesmíru. Pravdou však je, že podle historických análů se Tycho De Brahe narodil 3 roky po Koperníkovo smrti, tudíž se nikdy nemohli setkat, natož si vyměnovat nějaké názory.

3. V momentě, kdy Golem prochází zdí, lze nalevo od něho zahlédnout prchajícího pána s trámkem, se kterým zřejmě dělníci zeď místo Golema provalili.

4. Při závěrečné scéně na zámeckých schodech je na stěně vidět stín jeřábu, kamery i kameramana.

5. V závěru filmu je krátký záběr na Prahu, kde se skví Chrám sv. Mikuláše a Národní divadlo - stavby, jež za doby Rudolfa II., kdy se film odehrává, zdaleka ještě nemohly stát. Zároveň jde vidět anténa na jedné ze střech.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy