Pro dobrotu na žebrotu. Přesně tohle teď může tvrdit Reiss Bawler (37) z města Blackburn v hrabství Lancashire. Chtěl totiž nakoupit jídlo a poslat ho hladovějícím dětem do Sýrie. Když však chtěl nakoupit v obchodě, kde už ten den jednou nakupoval, tvrdě narazil. Tam mu řekli, že mu tolik zboží za jeden den neprodají. Fitness trenér musel tak všechno zboží vrátit do polic a opustil obchod s prázdnýma rukama.

„Cítil jsem se naprosto zmateně a trapně,“ popsal své emoce Bawler, který chtěl pomoci dětem v Sýrii poté, co se dozvěděl, že musejí pojídat mrtvé kočky. Nakoupil jídlo v přepočtu za 6600 korun a v nákupu chtěl dál pokračovat. Ale v obchodě, kde už jednou nakupoval, mu sdělili, že musí myslet na ostatní a že může nakoupit pouze za 15 liber.

„Prodavačka mi řekla, že musím mít ohled na další zákazníky, ale copak já jsem jim nestačil? Připadá mi, že obchod je spíš líný doplňovat zboží,“ řekl fitness instruktor. Obětavý muž si hned stěžoval obchodnímu oddělení.

Nicméně nakonec vše dokoupil u konkurenčního obchodu a děti v Sýrii se teď můžou radovat z anglických konzerv a brambor.