Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Angelina Jolie si po odstranění prsní tkáně nechá kvůli riziku rakoviny vyjmout i vaječníky! Hrozí jí ale jiná strašlivá nemoc!

Angelina Jolie podstoupí odstranění vaječníků.
Zdroj: reprofoto thesun.co.uk/facebook.com

Hollywoodská hvězda Angelina Jolie (38) před pár dny světu přiznala, že si vzhledem k 87% riziku vzniku rakoviny nechala odstranit obě prsa. Krásce ale hrozí i rakovina vaječníků, jejíž riziko lékaři odhadli na 50%. Proto si herečka nechá odstranit i je.

Dvojitá mastektomie, při které Jolie lékaři odebrali mléčné žlázy z obou prs by měla zabránit vzniku rakoviny, na kterou v šestapadesáti letech zemřela její matka Marcheline Bertrand. Do doby než manželce Brada Pitta bude čtyřicet let, by mělo na řadu přijít i odebrání obou vaječníků. Jejich vyjmutí může mít ale velmi nebezpečné riziko. Ženy, kterým byly odstraněny vaječníky, mohou mít totiž zvýšené riziko demence.

Upozorňuje na to studie vědců z americké kliniky Mayo v Minnesotě, jejíž autoři sledovali téměř čtyřicet let skupinu 2500 pacientek. Podle odborníků je riziko vyšší zvláště u mladých žen. Odnětí jednoho vaječníku ženě ve věku do 38 let zvyšuje prý riziko o 260 procent. Vysvětlením může být podle vědců ztráta ženského hormonu estrogenu, který zřejmě chrání ženu před stárnutím.

Herečka ale jako matka dětí jistě s odborníky zvážila všechna rizika. Vzhledem k tomu, že se snaží udělat všechno pro to, aby se svou rodinou zůstala co nejdéle, je toto rozhodnutí asi nejlepší.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy