Její smrt před rokem otřásla českou veřejností. Kriminalisté totiž tvrdí, že Aneta R. se před rokem 13× sama bodla a spáchala sebevraždu. Jenže případ provází mnoho otazníků a zdá se, že policie pracovala zbytečně rychle. Jako by přišel příkaz shora mít kauzu co nejrychleji uzavřenou. Co vše je na případu podivné, jsme psali ZDE.

Případu Anety R. jsem se podrobně věnoval několik týdnů ještě jako zaměstnanec konkurenčního média. A mohu říci, že jen málokdy se narazí na případ, ke kterému policie tak nerada sděluje jakékoliv informace. Vyšetřovatel se odvolává na tiskovou mluvčí a tisková mluvčí vám tvrdí, že nejste Anetin příbuzný, a proto vám nic nesdělí. Že to ale určitě byla sebevražda.

V tomto duchu se odvíjel celý případ. Web aktualne.cz do detailu vyjmenoval body, ve kterých kriminalisté selhali nebo postupovali nelogicky – více ZDE.

Klíčem k celému případu je zřejmě muž, který jako jediný viděl Anetu, jak se bodá. Jmenuje se Ahmad, patřil mu byt, kde Aneta zemřela, je drogově závislý a podle aktualne.cz má za sebou pobyt v psychiatrické léčebně.

Proč policie nikdy muže pořádně nevyslechla, je záhadou. Zdá se, že nebyl tlak, aby Ahmada pořádně vyslechli. Možná byl tlak, aby Ahmada z případu záhadného pobodání co nejdříve vyloučili.

Pokud se o případ Anety R. zajímáte a ptáte se na správných místech, můžete dostat znepokojující odpovědi. „Jsou případy, které se nikdy nevyšetří, protože není zájem,“ tuhle větu mi řekl mimo záznam jeden z mužů, který se o případ „toxické psychózy“ zajímal.

Uvidíme, jak pochodí Anetina matka, která kvůli práci kriminalistů podala stížnost. Matka má energii ptát se, kdo byl Ahmad a proč policie případ odflákla. Povede se matce zjistit něco více o případu, který se nikdy vyřešit neměl?