Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Alkohol se vodákům pěkně prodraží! Co hrozí, když si dáte pivo a vyrazíte na vodu

Vodáci už vědí, že mají nulovou toleranci alkoholu v krvi.
Zdroj: profimedia.cz
Vodáci, kteří letos vyrazili na řeky, už moc dobře vědí, že na ně číhá novinka v podobě kontroly na alkohol, podobně jako tomu je u řidičů vozidel na silnicích. Co milovníkům sjíždění řek hrozí za postih, když nadýchají?

Alkohol na lodi, šlapadle či jiném plavebním prostředku nemá podle zákona co dělat. Státní plavební správa a říční policisté mohou opilému vodákovi uložit pokutu až 5000 korun a zákaz splouvání řek na několik let.

Existuje ale i trest mnohem vyšší. "V případě, že policie zjistí, že osoba na šlapadle je pod vlivem alkoholu a je účastníkem plavebního provozu, hrozí jí sankce. V případě, že by dotyčný nadýchal více než jedno promile, tak mu hrozí i vězení,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Vodáci se tak musejí mít na pozoru. Policie se totiž během července a srpna chce zaměřit na provoz na vodních cestách, konkrétně na odhalování protiprávního jednání na sledovaných vodních plochách a tocích. A jak to vypadá, muži zákona rozhodně nebudou mít slitování.

Ještě horší situace může nastat, když si dáte pivo a pak v loďce najedete mezi koupající se lidi. Pokud někoho zraníte a bude vám prokázáno, že jste loďku řídili pod vlivem, čekají vás obrovské problémy. Takže na vodu raději bez alkoholu! Nevyplatí se to!

Související články

Další články