Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Ahmad se díval, jak se Aneta R. ubodala: 10 věcí, které jste o svědkovi záhadné sebevraždy netušili

Ahmad se díval, jak se Aneta R. ubodala: 10 věcí, které jste o svědkovi záhadné sebevraždy netušili
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 12 fotografií
Ahmad Hassan I. je korunním svědkem v případu podivné sebevraždy Anety R. Dívka podle policie spáchala sebevraždu, když se 13x bodla. Tři rány směřovaly do srdce a byly smrtelné. V tu dobu byl s dívkou v pokoji tajemný Libanonec Ahmad. V případu od začátku figuruje jako svědek. Co o něm víme?

Když najdete v krvi ležet dívku, která má v sobě třináct bodných ran, tak to na sebevraždu moc nevypadá. Jenže právě takhle kriminalisté podivnou smrt od začátku vyšetřovali. Tým kolem Jana Ušelíka celou dobu pracoval s verzí, že se dívka sama ubodala. Policistům to totiž řekl korunní svědek Ahmad Hassan I. Naštěstí matka Anety R. se s takovým závěrem vyšetřování nechtěla smířit a případ bude znovu otevřen

Hlavní otázkou zůstává, zda Ahmad řekl kriminalistům vše, co viděl. Je zřejmě jediným člověkem, který viděl, jak Aneta do svého těla opakovaně zavádí nůž Jeho svědectví je proto klíčové. Mohl třeba něco zapomenout, mohl být třeba rozrušen, některé detaily mu mohly uniknout... Možná si vážený obchodník ještě na nějaké podrobnosti vzpomene v rámci obnoveného vyšetřování. Uvidíme.

Kriminalisté budou znovu zkoušet vyřešit, co se 20. září 2014 v bytě na sídlišti v Letňanech opravdu stalo. A budou pod bedlivým okem novinářů i veřejnosti. Není totiž vůbec jisté, zda je technicky možné, aby si někdo zasadil tři smrtelné rány sám. Kriminalisty čeká těžká práce a doufají, že jim Ahmad k osudné noci ještě něco prozradí.

Kdo je Ahmad Hassan I.?

1. Podnikatel libanonského původu. V Praze vlastní boutique s luxusní módou, který najdete v pražském obchodním domě Kotva. V Česku žije více než 11 let.

2. Ahmad Hassan I. podniká se svou manželkou Darinou, se kterou vychovává dvě dcery.

3. Milenkou libanonského obchodníka byla Kateřina J. - dívka, která byla nejbližší kamarádkou Anety R. Ahmadova manželka Darina o mileneckém poměru svého muže věděla.

4. Ahmad je zřejmě jediným člověkem, který viděl, že se Aneta R. sama bodá. Kateřina J. do pokoje, kde se Aneta měla ubodat, dorazila o několik sekund později.

5. Po Anetině smrti se Ahmad zhroutil a policie ho vyslechla až 4 dny po tragické události. Podle webu aktualne.cz se Ahmad psychicky sesypal ještě 20. září odpoledne a byl převezen na psychiatrii do Bohnic, kde se již dříve léčil.

6. Z telefonické konverzace mezi Kateřinou a Anetou plyne, že Ahmad měl výrazné problémy s kokainem "Ahmad koksuje už jak sviň i sám přes den,“ tvrdila o něm jeho přítelkyně Kateřina. Později dodala, že Ahmad bral léky na zklidnění, výbušnost a hyperaktivitu.

7. Ahmad byl častým návštěvníkem COCO baru i jiných pražských podniků. Užíval kokain a dobře znal prostředí, kde se dá tato droga sehnat.

8. Ahmad do policejního spisu uvedl, že se Aneta osudnou noc bála. "Pořád říkala, že se COCO baru moc bála. Pak mi řekla, že se bála i mě, že ji chci zabít. Já jsem řekl, že je to nesmysl, a ona tvrdila, že ji chceme zabít my dva," uvedl do policejního spisu podle webu expres.cz libanonský obchodník.

9. Podle informací webu aktualne.cz si česká policie nenechala vypracovat psychiatrický posudek, který by ukázal, jak na tom Ahmad je.

10. Policie neudělala rekonstrukci v bytě, kde Aneta zemřela Ahmad totiž byt po tragédii rychle prodal. Uvedl to web aktualne.cz.

Související články

Další články