Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

A tyhle bychom měli pozvat do EU: Turecký premiér chce zakázat Facebook a YouTube, jeho důvody jsou k smíchu!

Recep Tayyip Erdogan má dost divné představy o demokracii.
Zdroj: Profimedia.cz

Jako mladý kluk na písku, kterému Jarda vedle ze vchodu sebral lopatku a teď mu nechce dát sisinku a namísto toho se podělil s Terezkou. Tak se chová turecký premiér Recep Tayyip Erdogan, který brečí doma v koutě u fíkusu, že ho nemají rádi jeho političtí oponenti.

A tak chce potrestat rovnou celou svou zemi. Bouchnal pěstičkami do stolu, mocně zadupal a pohrozil, že nechá zakázat Facebook a YouTube: „Podnikneme ty nepřísnější nutné kroky, jsme v této záležitosti pevně odhodlaní. Nevydáme národ na milost těmto sociálním sítím,“ řekl v turecké televizi, kde se zpovídal ze svého korupčního skandálu.

Jeho protivníci a lidé, kteří ho obviňují z korupce a sbírají proti němu důkazy, se samozřejmě soustřeďují na těchto serverech, stejně jako po nich koluje lidová tvořivost na premiéra dacana. Ještě štěstí, že Turecko má aspoň rozumného prezidenta, který všechny premiérovy výhružky uvedl na pravou míru a vzkázal, že se nic zakazovat nebude.

Premiér se už jednou pokusil omezit informace na internetu a bylo z toho pouliční povstání, zákazem Facebooku a YouTube by si tak uspíšil politický pád, což by mu nejspíš prospělo. V Turecku se už nemohou dočkat nových voleb a ani není divu.

Související články

Další články