Grilování sice není žádná velká věda, ale musí se umět. Jinak dopadnete stejně jako Steve Davies z Velké Británie.

Pětapadesátiletý účetní přišel o své vlasy, obočí, řasy, půlku horního rtu i většinu kůže z obličeje a obou rukou poté, co se naklonil nad gril, aby zjistil, proč nefunguje tak, jak by měl. Náhlý poryv větru totiž způsobil výbuch kapalného zapalovače a Stevovu hlavu i ramena doslova pohltila ohnivá koule.

„Byla to příšerná bolest. Už nikdy nechci nic takového zažít. Nejvíc jsem se bál toho, že mi budou muset amputovat prsty na rukou,“ prohlásil Steve.

Hrůzné scéně přihlížela Stevova manželka Janice, která se svého muže nejprve pokusila uhasit pomocí vody z PET lahve a následně běžela pro pomoc k sousedům. Ti zavolali leteckou ambulanci.

Steve nakonec v nemocnici strávil celkem dva týdny, během kterých se zotavoval z popálenin prvního a druhého stupně. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu lékařů nepotřeboval ani transplantaci kožních štěpů.

„Nikdy bych si nemyslel, že se kůže dokáže regenerovat tak rychle. Rád bych touto cestou poděkoval doktorům i posádce vrtulníku letecké záchranné služby. Letos už každopádně grilovat nebudeme – moje žena mi to zakázala,“ dodal Steve.