Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

9 zajímavostí, co jste nevěděli o filmu Chyť mě, když to dokážeš, který dávají dnes v TV

Film můžete vidět od 20:00 hodin na Nova Cinema.

Snímek s Leonardem DiCapriem Chyť mě, když to dokážeš byl vlastně první a zatím i poslední spoluprací tohoto herce s režisérem Stevenem Spielbergem. Ten se rozhodl zfilmovat skutečný příběh podvodníčka Franka W. Abagnala, který dokázal předstírat, že je pilot letadla, právník nebo dětský lékař. A vydělal si spoustu peněz díky geniálně padělaným šekům.

1. 80 procent filmu je zcela podle pravdy

Tvrdí to Frank Abagnale Jr., člověk, kterého ve filmu hraje Leonardo DiCaprio.

2. Nikdy nebyl mezi nejhledanějšími osobami

Ve filmu je Frank Abagnale na seznamu nejhledanějších zločinců FBI. Ve skutečnosti na něm ale Frank nebyl, protože na něm jsou pouze lidé, kteří provedli násilné zločiny.

3. Původně tam měl hrát Johnny Depp

Steven Spielberg chtěl původně do svého filmu obsadit místo Leonarda DiCapria Johnnyho.

4. Původně neměl vůbec režírovat Steven Spielberg

Úplně původní plán byl, že film bude režírovat Gore Verbinski, režisér Pirátů z Karibiku. Začátek natáčení se ale musel posunout, protože Leonardo DiCaprio dokončoval Gangy New Yorku, pak už měl Gore Verbinski zase jiné projekty. Kvůli tomu vypadl z natáčení i James Gandolfini, který měl hrát agenta FBI, který po Frankovi jde a kterého nakonec hrál Tom Hanks.

5. Všechny silnice jsou mokré

Když se zaměříte na scénu, zjistíte, že všechny silnice jsou ve všech záběrech mokré, i když se scéna odehrává na slunném dni. Je to proto, že kameraman jednoduše preferoval vzhled mokrých silnic.

6. Opravdu spousta kostýmů

Leonardo DiCaprio v průběhu natáčení vystřídal více než 100 kostýmů.

7. Film se připravoval v podstatě 21 let

O zfilmování eskapád Franka Abagnala se mluvilo poprvé v Hollywoodu už v roce 1981, kdy měl hrát hlavní roli Dustin Hoffman. Trvalo ale dalších 21 let, než film skutečně vznikl.

8. Natáčelo se na 157 místech

Ačkoli hlavní postava cestuje po celém světě, natáčelo se celkem na 157 místech v Severní Americe. I scéna zatčení v Paříži je natáčena v Place Royale v kanadském Quebecku. Kostel, který je v pozadí, se jmenuje Notre Dame, stejně jako známý kostel v Paříži.

9. Sám Frank Abagnale zatýká sám sebe

Pravý Frank Abagnale se objeví i ve filmu. Je to policista, který zatýká Leonarda DiCapria ve Francii. Jde o toho pána, který ho namáčkne na auto.

Související články

Další články