Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

9 věcí, které by se všechny české ženy měly povinně naučit od Francouzek. A to hned!

Francouzky možná nejsou tak elegantní, jak si myslíte, ale rozhodně si
užívají život!
Zdroj: archiv
+ Další fotografie

Francie, konkrétně Paříž, je místo opředené stovkami kulturních i jiných klišé. Láska, vášeň, elegance, skvělé jídlo a ještě lepší víno. Realita je však o trochu jiná. Mnohem sympatičtější! Tohle je 9 věcí, které by české ženy rozhodně měly odkoukat od Pařížanek, protože jim v mnohém mohou zpříjemnit a zjednodušit život… Redakčně vyzkoušeno!

1) Pokud jste nevyspalé, nemaskujte to. Čím větší kruhy pod očima budete mít, tím ležérnější bude váš look. A ležérní elegance je základ!

2) Máte strach používat výrazné rtěnky, protože se rozmazávají? Nemusíte si hned pořizovat neslíbatelného Diora, naopak sáhněte po obyčejné rtěnce! Rozmazané kontury vašich rtů přilákají pozornost. Líbáte se rády, no ne?

3) Víte, proč Francouzky netloustnou? Jezdí na kole! A tím rozhodně nemyslíme „cyklofašismus“, který se u nás poslední dobou tolik rozmáhá! Pořiďte si elegantní bicykl s košíkem, nahoďte lehké letní šaty a vyrazte do ulic! Samozřejmě jezděte jen tak rychle, než se začnete potit. Upečené koláče v podpaží nepatří k věci!

4) Nalaďte se na příjemnou vlnovou délku, a to bez výčitek! Ať už vám k tomu poslouží láhev červeného nebo pár tahů z jointu, vychutnejte si to a rozhodně si následně nic nevyčítejte! Opít se do němoty je ale přísně zakázáno. Kocovina vám totiž na těle ani na duši neprospěje.

5) Zapomeňte na to, že burani jsou jen v Česku. Burani jsou i všude jinde na světě. A i sebeelegan­tnější Francouz určitě čas od času počurá prkýnko nebo smrdí potem!

6) Když jste naštvané, buďte naštvané! Jestli něco Francouzky opravdu neumí, tak je to přetvářka. Pokud mají náladu pod psa, neusmějí se na vás, ani kdybyste jim věnovali perlový náhrdelník. I když za ten možná ano.

7) Užívejte si svou osobitou ženskost! Nechtějte být za každou cenu skvělá kuchařka, milenka i modelka. Vyberte si jen to, co vám nejlépe sedí. Francouzky se rozhodně nepředřou, aby byly pro své protějšky těmi nejdokonalejšími bytostmi. Takže když máte zrovna nalakované nehty, vykašlete se na vytírání i mytí nádobí!

8) Život je přímo tady a teď, všechno ostatní je nepodstatné. Líbejte se, jezte, smějte se, brečte, běžte se projít kolem řeky, sedněte si v parku na trávu, vykoupejte se v kašně! Hlavně se vykašlete na dalekosáhlé plány do budoucna, protože většinu věcí stejně neovlivníte!

9) Kupte si letenku do Paříže!

Související články

Další články