Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

80 Syřanů míří do Česka! Poslali je k nám Turci. Tajné služby nyní prověřují, zda to jsou uprchlíci, nebo teroristé

Syrští uprchlíci – ilustrační foto.
Bohuslav Sobotka, Angela Merkel a turecký prezident Erdogan jásají. Začíná přesun syrských uprchlíků z Turecka do Česka. Na cestě je prvních 80 lidí, jen tajné služby musí nyní prověřit, zda náhodou nejsou mezi nimi také teroristé. "Premiér Sobotka a jeho lidé plánují do konce roku 2017 přijmout 2691 migrantů," napsal na svůj Facebook prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Tak už to vypuklo. Česko v rámci dohody mezi Evropskou unií a Tureckem o výměně uprchlíků přijme 80 syrských migrantů z tureckých uprchlických táborů. Dohodu schválila za celou Evropu Angela Merkel, Sobotka ji podpořil a Erdogan jásá.

Přesídlenci by do Česka měli dorazit do konce října.

Přijetí 80 lidí je obrovskou zkouškou hlavně pro tajné služby. Ministerstvo vnitra se dušuje, že mezi vybranými lidmi nebudou žádní džihádisté, teroristé a radikální islamisté. Prý se u nás nemůže stát, že proklouzne někdo, kdo nemá s Evropany dobré úmysly, jako se to stává v Německu, Belgii a Francii.

„Postupujeme důsledně, především v souvislosti s důkladnými bezpečnostními prověrkami všech osob, jejichž přesídlení je zvažováno,“ uvedla pro iDnes.cz mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá.

Uprchlíci projdou před odjezdem z Turecka rychlokurzem českých reálií, po příjezdu je čeká azylový tábor. Pak by postupně měli být začleňováni do naší kultury. Snad od nás neutečou do Německa, jako to předvedli lidé z Iráku. To by totiž znamenalo, že se jim v české kotlině nelíbí.

Mohlo by vás zajímat

Další články