Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

8 věcí, které jste nevěděli o kultovním vánočním filmu Sám doma!

Taky tenhle film zbožňujete?
Zdroj: archiv

Každý rok se na tenhle film těšíte a neříkejte, že ne. A je jedno, jestli je vám patnáct, nebo padesát. Jsou ale věci, které jste možná o svém oblíbeném vánočním filmu nevěděli…

  1. Daniel Stern, který si zahrál padoucha Marva, příšerně řve, když mu po obličeji pochoduje obří tarantule. Řev by ale pavouka vyděsil, proto ho herec musel předstírat. Ten se pak dodělával ve studiu.
  2. Fotografie Buzzovy přítelkyně je vytvořená počítačově. Tvůrci nechtěli použít fotku reálné dívky, aby nikoho celosvětově neponižovali.
  3. Když v roce 1990 spatřil světlo světa první díl, celých 12 týdnů byl nejnavštěvovanějším filmem v kinech v USA.
  4. Plakát filmu byl inspirován slavným obrazem Edvard Munch – Výkřik.
  5. Ačkoli měl Elvis Presley zemřít v roce 1977, mnozí si myslí, že se objevil právě ve filmu Sám doma. A to v okamžiku, kdy se paní McCallister snaží dostat zpět domů za synem a řve na mladíka za přepážkou, že chce letenku. Za ní v tu chvíli stojí zarostlý muž, který se rokenrolovému králi neuvěřitelně podobá.
  6. Harryho měl původně hrát Robert de Niro, ale ten se pak své role vzdal. Chyba.
  7. Černobílý film Angels with Filthy Souls, ze kterého Kevin používá jednotlivé dialogy k zastrašování padouchů, byl natočen speciálně pro snímek Sám doma. Tvůrci tedy točili jen pár černobílých scén.
  8. Joe Pesci, který si z dvojice Mokrých banditů zahrál Harryho, způsobil tehdy devítiletému Macaulay Culkinovi zranění. To ve chvíli, kdy měl zahrát, že chce ukousnout chlapci (visícímu za svetr na dveřích) palec. Nešťastnou shodou náhod mu opravdu způsobil zranění na prstě. Jizva Kevinovi zůstala dodnes.

Související články

Další články