Bývaly doby, kdy se za kvalitní ostrou fotku platily fotografům desetitisíce a být paparazzi nebo společenským fotografem znamenalo vydělávat si hodně slušně na živobytí, jejich standard hojně převyšoval dobře placené manažerské pozice.

Tahle doba už nejspíš definitivně končí a vydělat si na chleba bude ještě složitější. V dobách smartphonů, iPhonů, Twitterů a Facebooků se totiž rozmohly tzv. selfies, tedy fotky sebe sama.

Nejsou výsadou jen prostých uživatelů, ale svoje selfie jede třeba britská královská rodina a hlavně celebrity. A jaká je nejlepší příležitost než na předávání cen filmové akademie?

Namísto oficiálních fotek tak po sociálních sítích kolují nekvalitní a rozmazané portréty hollywoodských hvězd, častokrát vylepšené fotobombingem. Takový Benedict Cumberbatch se stal fotobombovým králem večera, doslova se nacpal všude. Ačkoliv nejsdílenější fotkou je snímek Ellen DeGeneres, na němž se objevila spolu s dvanácti slavnými herci, Benedict se určitě postaral o nejvtipnější momentku večera.