Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

8 intimních otázek, na které se ženy ptají své gynekoložky

Nebojte své lékařky zeptat.
Zdroj: Profimedia.cz
Gynekoložky dostávají během dne spousty intimních otázek. U některých si ženy prostě nejsou jisté, zda je to normální, jindy zase potřebují prostě pouze poradit.

Mám silný výtok, je to normální?

Ano. Výtok je přirozenou součástí ženské intimity. Záleží také na tom, v jakém jste stadiu menstruačního cyklu. Vaše vagina se prostě čistí. Pokud k výtoku přibude ovšem zápach nebo svědění, je lepší navštívit gynekologa, může se jednat o bakteriální infekci nebo pohlavní nemoc.

Během menstruace ze mě kromě krve vycházejí i velké kusy, které vypadají jako sraženiny. Mám se něčeho obávat?

Během menstruačního cyklu se čistí vaše děloha. Zároveň z těla odchází i neoplodněné vajíčko a kousky dělohy, která se regeneruje. Zde si člověk musí uvědomit, zda není lepší, když se z člověka dostane všechno přirozeně ven, než když si během nejsilnějších dnů vezme tampon, který sice pojme krev, ale ne ostatní věci, které se musí dostat ven z těla.

Když menstruuji, cítím zápach. Mám použít sprchu, nebo výplach?

Sprška vám při menstruaci určitě nikdy neuškodí. Výplach je nebezpečný, protože můžete poškodit svou vaginální mikroflóru. Vagina se zevnitř čistí sama. Na její umývání je lepší použít přípravky na intimní hygienu místo obyčejného mýdla.

Proč po sexu trpím bolestí hlavy?

Pokud po sexu cítíte bolest hlavy, je to většinou způsobené intenzivním sexem, kdy je tělo dehydratováno. Další možností je fenomén zvaný HAS (který většinou postihuje muže), teorie spočívá v tom, že se během sexu rozšíří cévy i v mozku a to vede k bolesti. Pokud tento problém máte, neváhejte to konzultovat s lékařem.

Můžu být alergická na sperma?

Ano, není to časté, ale může to tak být. Někdy prostě můžete jen špatně reagovat na daného partnera a jeho sekret. Předejít následnému svědění nebo nezdravému výtoku můžete používáním kondomů.

Když souložíme, občas moje vagina „prdí“!

Tohle je sice legrační a někdy to může vypadat nevhodně, je to však normální. Tyto legrační zvuky vydává vagina, když je vlhká a dostane se do ní vzduch. Nejčastěji se to stává, když muž vytahuje celý penis opakovaně ven z vaginy.

Je mi 60, ale mám ráda sex, problém je, že jsem neuvěřitelně suchá, co s tím?

Je to velmi častý problém po menopauze. Pomůže vám kvalitní hydratační přípravek na vodní bázi, který vaši vaginu zvlhčí a udělá sex zase o dost příjemnějším.

Dělá se mi na ní akné.

Vagina je kůže, stejně jako kdekoliv jinde. Je tam vlhko a teplo a to může ucpat póry. Někdy jsou černé tečky dokonce zarostlé ochlupení po depilaci. Můžete mít také ucpané žlázy. Nestyďte se s tímto problémem navštívit svého lékaře.

Pokud si nevíte občas rady nebo se vám na intimních místech vyskytují divné věci, klidně se obraťte na svého lékaře. Mají na to vzdělání a dokáží vám poradit. Na podobné otázky jsou zvyklí a také není za co se stydět, spousta věcí je naprosto normálních.

Související články

Další články