Máte pocit, že jste potkala muže svých snů nebo někoho, s kým si chcete zaflirtovat a nechat se sbalit klidně na jednu příjemnou noc? Nebo je u vás v práci kolega, s nímž flirtujete, a doufáte, že se z toho stane i něco víc?

Jenže máte strach vystartovat po své kořisti jako první, protože si nejste jistá, že vám muž vaši náklonnost opětuje? Jako žena uděláte nejjednodušší, co jde. Podíváte se někam na internet nebo do lifestylového článku, kde vám radí, jak poznat, že má o vás muž zájem.

Článků na téma „X typických znaků, podle nichž poznáte jeho náklonnost“ jsou mraky a všechny opisují v různých variacích to stejné, ale…!

Kravina č. 1: Rozšíří se mu při pohledu na vás zornice

Abyste to poznala, musíte přijít přímo k němu na deset milimetrů. A navíc se tohle stane během setiny vteřiny, takže to nemáte šanci ani podchytit. Čili zase víte prd.

Kravina č. 2: Zrcadlí vaše pohyby

Typické pro všechny, kdo spolu vycházejí nebo se přátelí či jsou si déle sympatičtí. Navzájem přebíráte od sebe slovní obraty, gesta a drobnosti v chování. Nesejde na tom, zda je mezi vámi sexuální přitažlivost, tohle se děje i mezi stejným pohlavím, v rodinách mezi sourozenci nebo dětmi a rodiči, v partě, u blízkých kolegů a kamarádů.

Kravina č. 3: Při pohledu na vás zvedne obočí

Kdyby to měl dělat pokaždé, bude vypadat vyvaleně jako bacil v lékárně. Obočí se zvedá hlavně během zájmu o konverzaci, nebo když na někoho zavoláte jménem, tak vylétne v němém dotazu. Určitě to není tak, že vás chce někdo sbalit a celou dobu vypadá jako klaun s obočím na temeni. A pozor, obočí zvedá i ten, komu sympatická nejste, může to být i gesto nepříjemného překvapení nebo údivu.

Kravina č. 4: Když mu něco říkáte, naklání se k vám

Ano, to je znak zájmu. Ale spíš o to, co říkáte, ne, že vás chce večer obtáhnout a zmuchlovat s vámi prostěradlo. Vy se taky nakláníte k šéfovi, když vám sděluje něco závažného. Chcete s ním snad hned spát? Asi ne.

Kravina č. 5: Stojí s rukama podél těla nebo si je dává za opasek

To má podle chytrostí v časáku znamenat, že je s vámi uvolněný, ale to hned neznamená, že má o vás zájem. To spíš na něj působí okolní atmosféra a zrovna je v tu chvíli v klidu, jestli jste hezká, nebo ne, s tím to fakt nemá nic společného.

Kravina č. 6: Chvěje se mu chřípí a pootvírá ústa

Aha, takže odteď budete hledět jen na to, jestli se mu třepou nosní dírky a zda vypadá jako kapr. Ani nemáte šanci to postřehnout, radši si všímejte toho, jestli se s vámi směje a bavíte ho. To poznáte hned a bez důkladného zkoumání jeho nosu, není to žádný kůň, proboha.

Kravina č. 7: Svléká si svrchník a rozepíná si knoflíky nebo zip

Tak ten si hlavně svléká proto, že ho v místnosti nepotřebuje a rozepnutí je logický krok k následné činnosti. Jeden z největších bulšitů vůbec.

Kravina č. 8: Dotýká se vás

Jsou dva hlavní druhy lidí. Extroverti a introverti. Srdeční extroverti se dotýkají všech, vynucují si tak pozornost nebo kladou důraz na svoji řeč tím, že vás chytí třeba za rameno nebo položí ruku na vaše předloktí, to abyste ho víc vnímali. Že se vás někdo dotýká, neznamená, že se mu musíte líbit tak, aby s vámi něco chtěl mít. Nezaměňujte sympatii nebo přirozenou otevřenou povahu za laciný chtíč.